AQQ i okienko aktualizacji

Mam starszą wersję AQQ za każdym razem wyskakuje mi okienko, zachęcające do pobrania nowszej wersji. Czy da się to gdzieś wyłączyć, szukałem w opcjach ale nie znalazłem?

wejdź w ustawienia AQQ->automatyka i odznacz sprawdzaj czy jestdostępna nowa wersja AQQ :slight_smile:

Niestety coś u mnie nie ma tej opcji:

03e3011e86285f99m.png

outca$t.

Zapewne masz powód, dla którego nie aktualizujesz komunikatora do najnowszej wersji 1.4.8.140 Christmas 2006 , w której wszystkie zauważone błędy poprzednich są eliminowane- jak chociażby zgłaszany przez Ciebie minus, w postaci niemożności wyłączenia monitu o aktualizację. Nawiasem mówiąc - aktualizując nie tracisz ustawień.

Sądzę, że w wersji, którą użytkujesz, zostaniesz z tym monitem.

Pozdrawiam

Nie bój się najnowszej wersji AQQ, ona nie gryzie. :smiley:

Nie chcę instalować nowszych wersji gdyż niepotrzebne są mi bajery takie jak wideo-rozmowa itp. Zajmuje to tyko więcej miejsca i zżera więcej pamięci.

Najnowsza wersja zajmuje u mnie niecałe 7 MB po instalce. Używając jej, zabiera ok. 2 MB RAM , - to dużo ?

Bajery, o których wspominasz dostępne są po zainstalowaniu pluginów. Wtedy, owszem użycie pamieci może wzrosnąć, ale wzrośnie jeżeli sam zechcesz instalować te pluginy i z nich korzystać.

Pozdrawiam

outca$t. poczytaj jakie zmiany się dokonały w najnowszej wersji AQQ. To co piszesz, nie jest poparte żadnymi argumentami. Ja używam full wypas (testowanie) i zajmuje mi max. 4 MB. Jak pisze Agaton nie musisz używać wszystkiego, a samo to, że jest, nie wpływa znacząco na wydajność podstawowych opcji. Nowa wersja ma wbudowany moduł oszczędzający pamięć RAM…

Poczytaj --> http://www.aqq.eu

Moja starsza wersja zużywa niecałe 2 MB pamięci. Dobra zainstaluje nowszą wersję.

Złączono Posta : 27.12.2006 (Sro) 13:10

Nowsza wersja zajmuje ponad 2 MB pamięci systemowej, trochę więcej niż poprzednia.

Co do pamięci - podobno AQQ ukrywa prawdziwe zużycie pamięci.

Kiedyś zżerało max 10 MB, a po zastosowaniu BannerKillera pokazywało ponad 30 MB :roll:

Nie zauważyłem, ale łatwo to sprawdzic, jeżeli nie z pomocą systemowego Menadżera zadań, to Process Explorer, Autoruns czy Starter - dostępne w vortalu, udzielą tu pełnych informacji.

Pozdrawiam