AQQ - jak włączyć rozmowę w czasie rzeczywistym?

Witam serdecznie,

Moi znajomi, tak jak ja, korzystają z komunikatora AQQ. Chcieliśmy sprawdzić działanie rozmowy w czasie rzeczywistym. Rozumiem, że w tym celu wybieram kolejno: ustawienia - podstawowe - ogólne - rozmowa i zaznaczam rozmowa w czasie rzeczywistym. Operacji tej dokonaliśmy w kilku komunikatorach, lecz nie działa. Co jeszcze trzeba zmienić w ustawieniach, by w oknie rozmowy tekst pisany był na bieżąco?

Oczywiście status AQQ - połączony.

Pozdrawiam!

a piszecie przez protokol GG czy jabber? poniewaz na GG nie dziala ten trik

Na GG działa tylko liczenie literek, widać, jak długą wiadomość ktoś pisze.

Do rozmowy w czasie rzeczywistym, jak już wspomniał kolega wyżej, trzeba korzystać z jabbera, a nie z GG.

Tak koledzy, macie rację, mój trywialny błąd :slight_smile: Pomyliłem fakty troszeczkę, ale w sieci jabber prawie wszystko jest już w porządku. Tylko od czego zależy szybkość wyświetlania tekstu? Bo strasznie to zacina, np wyświetla się jedna literka, długo nic, kolejne 2-3 literki, długo długo nic, kolejne… Tak to już jest i nic się nie poradzi, czy jakiś czynnik wpływa na szybkość i płynność przesyłania tekstu. Dodam, że oba komputery pracują z Internetem o prędkości 1Mb/s.

Może właśnie prędkość internetu tak robi. Mi też zmula, jak pokazuje ilość znaków na gadu, jest 1, później 10, 23 itd. ^^

wątpię. Mi na 512 działa to płynnie. Przecież to transmisja rzędu bajtów. Obstawiam przeciążenie sieci.