AQQ na linuxa

tak się właśnie zastanawiam czy jest coś takiego jak komunikator aqq tyle że w wersji dla linuxa ?? wie ktoś moze bo ja nie moge znaleźć nic na ten temat

Nie ma komunikatora aqq dla linuxa jest tylko i wyłącznie dla Windowsa :frowning:

Powiedz czego oczekujesz od komunikatora, to na pewno znajdzie się jakiś linuksowy odpowiednik.

areh a jeśli on powie że obsługi protokołu AQQ??

To ja jako alternatywę dla AQQ polecam kopete. Obsługuje ono bardzo dużo sieci.

Używałem długo kopete, jednak odbiło mi coś i teraz wszystko robię w konsoli (ekg2, mutt-ng, moc, vim, gcc, g++ i inne). Nie wiem, z dnia na dzień to przyszło :wink: Teraz tylko konsola. Ogólnie to x’y odpalam tylko dla IceWeasel i yakuake (genialny terminalek).

Możesz spróbować uruchomić aqq przez wine (mi sie nie udało bo jak uruchomiłem aqq to mi cały linux siadał)

Szczegóły tutaj

Kaka’

czy aby na pewno kopete obsługuje aqq ?

Czy ja wiem… Ale wiem jedno: kopete najprawdopodobniej obsługuje najwięcej sieci, choć ze swojej strony polecam ekg2, który obsługuje bodajże jabbera, GG, irc, tlen i coś jeszcze, ale nie pamiętam nazwy.

Ja wiem nie obsługuje…

Sam kiedyś próbowałem mieć AQQ na linuksie (dużo znajomych na AQQ)

ale dałem sobie spokój.

Cześć,

AQQ działa na Linuksie całkiem dobrze ( przynajmniej mi ). Używam AQQ na openSUSE od ponad półtora roku. Jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że posiadam komercyjnego crossover’a, ale wcześniej odpalałem AQQ za pomocą wine, trzeba tylko je dobrze skonfigurować i dodatkowo niestety doinstalować IE lub http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Installation ; flashplayer’a ; trochę czcionek .ttf i to wszystko. Dodatkowo trzeba używać skórki systemowej ( skórkowanie komunikatora nie działa). Wszystkie podstawowe sieci i pluginy oraz podstawowe funkcje działają.

pozdrawiam

W dziale linuks jest mój temat, jak to szybko i prosto zrobić.

Ja odpaliłem AQQ pod ubuntu dzięki wine i jak na razie nie wygląda to zbyt różowo, ale da się wytrzymać :slight_smile:

Jak już dojdę co i jak, to postaram sie to opisać :slight_smile:

Rzadko ostatnio zaglądam :frowning: musiałem przeoczyć twój post, u mnie AQQ działa bardzo stabilnie, jedyny błąd jaki zaobserwowałem, to czasem po zminimalizowaniu programu do tacki systemowej, nie da się już go zmaksymalizować.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdziesz chwilkę na treściwy opis instalacji AQQ poprzez wine, na pewno wielu użytkownikom się przyda.

A ja do czego dałem linka?

AQQ pod linuxem

Ja odniosłem się do wypowiedzi Monczkina na temat instalacji IE, a twój link ( i opisany tam sposób) jak widać w twoim przypadku nie zadziałał :stuck_out_tongue: , stąd też moja sugestia o ewentualny opis w wykonaniu kolegi Monczkina.

pozdrawiam

moim zdaniem ktoś kompetentny powinien zadbać o wtyczkę/rozszerzenie do popularnych linuksowych komunikatorów. oczywiście przy współpracy z twórcami AQQ, tyle, że to właśnie oni powinni coś w tym kierunku najpierw zrobić.

na wersję AQQ pod Linuksa nie ma szans, a “emulowany” nie jest zbyt ciekawy (poza obsługą sieci AQQ).

pozdrawiam.