AQQ na linuxa

(Dawid392) #1

tak się właśnie zastanawiam czy jest coś takiego jak komunikator aqq tyle że w wersji dla linuxa ?? wie ktoś moze bo ja nie moge znaleźć nic na ten temat

(Emilmlo) #2

Nie ma komunikatora aqq dla linuxa jest tylko i wyłącznie dla Windowsa :frowning:

Powiedz czego oczekujesz od komunikatora, to na pewno znajdzie się jakiś linuksowy odpowiednik.

(matiit) #4

areh a jeśli on powie że obsługi protokołu AQQ??

(Kaka') #5

To ja jako alternatywę dla AQQ polecam kopete. Obsługuje ono bardzo dużo sieci.

Używałem długo kopete, jednak odbiło mi coś i teraz wszystko robię w konsoli (ekg2, mutt-ng, moc, vim, gcc, g++ i inne). Nie wiem, z dnia na dzień to przyszło :wink: Teraz tylko konsola. Ogólnie to x'y odpalam tylko dla IceWeasel i yakuake (genialny terminalek).

(Daris91) #6

Możesz spróbować uruchomić aqq przez wine (mi sie nie udało bo jak uruchomiłem aqq to mi cały linux siadał)

Szczegóły tutaj

(matiit) #7

Kaka'

czy aby na pewno kopete obsługuje aqq ?

(Kaka') #8

Czy ja wiem... Ale wiem jedno: kopete najprawdopodobniej obsługuje najwięcej sieci, choć ze swojej strony polecam ekg2, który obsługuje bodajże jabbera, GG, irc, tlen i coś jeszcze, ale nie pamiętam nazwy.

(matiit) #9

Ja wiem nie obsługuje...

Sam kiedyś próbowałem mieć AQQ na linuksie (dużo znajomych na AQQ)

ale dałem sobie spokój.

(Partia) #10

Cześć,

AQQ działa na Linuksie całkiem dobrze ( przynajmniej mi ). Używam AQQ na openSUSE od ponad półtora roku. Jestem w tej szczęśliwej sytuacji, że posiadam komercyjnego crossover'a, ale wcześniej odpalałem AQQ za pomocą wine, trzeba tylko je dobrze skonfigurować i dodatkowo niestety doinstalować IE lub http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Installation ; flashplayer'a ; trochę czcionek .ttf i to wszystko. Dodatkowo trzeba używać skórki systemowej ( skórkowanie komunikatora nie działa). Wszystkie podstawowe sieci i pluginy oraz podstawowe funkcje działają.

pozdrawiam

(Monczkin) #11

W dziale linuks jest mój temat, jak to szybko i prosto zrobić.

Ja odpaliłem AQQ pod ubuntu dzięki wine i jak na razie nie wygląda to zbyt różowo, ale da się wytrzymać :slight_smile:

Jak już dojdę co i jak, to postaram sie to opisać :slight_smile:

(Partia) #12

Rzadko ostatnio zaglądam :frowning: musiałem przeoczyć twój post, u mnie AQQ działa bardzo stabilnie, jedyny błąd jaki zaobserwowałem, to czasem po zminimalizowaniu programu do tacki systemowej, nie da się już go zmaksymalizować.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że znajdziesz chwilkę na treściwy opis instalacji AQQ poprzez wine, na pewno wielu użytkownikom się przyda.

(Daris91) #13

A ja do czego dałem linka?

AQQ pod linuxem

(Partia) #14

Ja odniosłem się do wypowiedzi Monczkina na temat instalacji IE, a twój link ( i opisany tam sposób) jak widać w twoim przypadku nie zadziałał :stuck_out_tongue: , stąd też moja sugestia o ewentualny opis w wykonaniu kolegi Monczkina.

pozdrawiam

(freedom) #15

moim zdaniem ktoś kompetentny powinien zadbać o wtyczkę/rozszerzenie do popularnych linuksowych komunikatorów. oczywiście przy współpracy z twórcami AQQ, tyle, że to właśnie oni powinni coś w tym kierunku najpierw zrobić.

na wersję AQQ pod Linuksa nie ma szans, a "emulowany" nie jest zbyt ciekawy (poza obsługą sieci AQQ).

pozdrawiam.