AQQ - nie odbiera żadnych plików. (W domu)

Witam serdecznie.

Mam problem z moim AQQ ver. 2.4.1.15. Otóż nie mogę odebrać żadnego pliku (wysyłany jako plik czy w formie obrazka). Nie mogę odbierać tego tylko w domu, na stancji wszystko działa. Czy ktoś pomoże naprawić mi ten problem?

Za mało danych, możesz podać szczegóły tego “nie mogę odbierać…”, w jaki sposób się to objawia, jakiś komunikat błędu, cokolwiek co może być pomocne.

Czy AQQ masz zainstalowane na dwóch kompach: dom/stancja czy jest to jedna maszyna (Laptop)??

Czy jesteś świadomy że korzystasz z wersji rozwojowej AQQ?

No z tym odbieraniem jest tak: Rozmawiamy sobie z kolegą, i on pisze że coś mi pokaże (emotki które sam robi). Wysyla najpierw przez transfer plików - akceptuje i nic się nie pobiera… Potem próbuje je wrzucić “normalnie” do okna rozmowy - i znowu nie działa. AQQ miałem zainstalowane na PC i sytuacja wyglądała podobnie z tym, że mogłem odbierać pliki tylko przez protokół jabbera. Teraz korzystam z AQQ na laptopie w domu jak i na stancji. Co do błędu to nic nie wyskakuje…

Pytałeś czy jestem świadom korzystania z rozwojówki - Tak. Korzystam z tego kanału aktualizacji od półtora roku. ;]

Nie wiem czy ta informacja będzie ważna, ale na stancji korzystam z internetu od ASTERA, a w domu (mała wioska) od lokalnego dostawcy.

Przypominam tylko, że to jest ten sam sprzęt.

Może konfiguracja laptopa (ale nie wiem czy to coś da)

Acer Aspire 5542G

AMD Athlon X2 M320

ATi Radeon Mobility HD4570

RAM: 4GB

Windows 8 Consumer Preview.

Jak będą potrzebne jeszcze szczegółowe informacje to podam.

P.S Dodam że korzystam z routerów. W domu mam Netgear’a WNR1000v3, a na stancji jest jakiś podstawowy TP-Link. :wink:

Hmm, dziwna sytuacja, jednak być może problem leży w Routerach właśnie, spróbuj w domowym wyłączyć Firewall i sprawdź czy przesyłanie plików działa.

Jeszcze jedna sprawa, czy Ty możesz wysyłać pliki?

A więc tak:

Wysyłanie GG-GG - działa

Odbieranie GG-GG - działa


Wysyłanie AQQ-AQQ nie działa…

Odbieranie AQQ-AQQ nie działa…

Wszystko oczywiście robię przez AQQ.

Czyli problemem u mnie są transfery w protokole jabbera.

Co dziwniejsze moim znajomym działa, a mi nie.

Opcje-> transfery plików-> odznacz opcję " Korzystaj z połączeń bezpośrednich P2P"-> zrestartuj AQQ -> daj znać-> pod moim avkiem znajdziesz JID z DP, możesz spróbować coś wysłać do mnie, w ten sposób możemy spróbować to rozwiązać, przynajmniej będziemy w kontakcie…

Oczywiście jeżeli chcesz…