AQQ(pytanie)

Witam!

1.Skopiowałem wtyczkę statki do plugins a jak włacze AQQ to nie ma jej w komponentach.

2.Skopiowałem wtyczkę weather i pojawia się tylko znaczek i rózne zachmurzenia nie wiem jak to dziala :?

kliknij prawym na jakiś kontakt z aqq i wybierz:pluginy i zobacz czy tam masz wtyczke “statki”??

PPM na obrazek :wink:

nie działa :?

Po zainstalowaniu wtyczki pojawia się nowa opcja w menu Kontakty, za pomocą której możesz wyszukać miasto, dla którego pokazywana będzie pogoda, a następnie dodać je do listy kontaktów.

A masz zaznaczone te wtyczki w opcjach?Ustawienia aqq=>pluginy?

dobra dodałem jako kontakt a da się zrobić tak aby było to pokazywane na gorze ponad kontaktami. Szukałem w opcjach ale nie mogłem znaleźć. :wink: :roll:

Metoda niezbyt profesjonalna :wink: ale skuteczna:

Zmień nazwę miasta np. z Warszawa na [Pogoda] Warszawa.

:mrgreen:

Zrobiłem tak jak mówiłeś, ale mam tylko tak

capture1ku2.th.jpg

Aby było zawsze na górze możesz jeszcze zrobić coś takiego:

  1. W menu Widok włącz Tryb zaawansowany

  2. Program --> Ustawienia AQQ --> gałąź Grupy

  3. Dodajesz nową grupę, najlepiej o nazwie [Pogoda]

  4. Upewnij się, że w polu Ukryj podgrupy odznaczona jest opcja Stworzone przez użytkownika

  5. Zatwierdzasz (OK)

  6. Prawoklik na nazwę kontaktu z pogodą (tutaj: [Pogoda] Sochaczew) --> Edycja kontaktu --> karta Metakontakty i grupy --> zaznaczasz [Pogoda]

  7. Zatwierdzasz (Zapisz)

  8. Tryb zaawansowany możesz już wyłączyć

Możliwe, że zmiany wymagają restartu programu AQQ :slight_smile:

kiedy zainstaluje wtyczke imieniny to po kliknięciu na nia wyskakuje mi taki komunikat:

capture1fx9.th.jpg

Co mam z tym zrobić ?? :slight_smile:

Problem z niektórymi wtyczkami polega na tym, że były pisane na stary engine AQQ. Od jakiegoś czasu jest nowy silnik i mogą działać niepoprawnie. Dlatego też warto poczytac o tym problemie na forum aqq