Arca Bit ArcaVir

wyłączam Comodo Fire Wall i Avira AntiVir Premium

na czas pobierania programu instalacyjnego Arca Micro Scan.

Pobrałem odpowiednie bilioteki, zainstalowałem je

i zresetowałem kompa, idąc za radą firmy Arca BIt.

Jednak po zainstalowaniu Arca Micro Scan nie działa.

Dotychczas tylko jeden antywirus nie pracował poprawnie

na moim kompie ( NOD32). Nadmieniam, że wypróbowałem

wszystkie antywiry jakie moża sciągnąć z DP :slight_smile:

Więc chyba coś jednak jest nie tak z softem, a nie z moim kompem.

Jeśli ktoś miał podobne przypadki i sobie poradził,

proszę o wskazówki. dzięki!

Objawy

=========

po wybraniu dysku/katalogu do skanowania,

nie działa przycisk “skanuj”! !!

Gra “Kulki” tez nie działa!

P.S. mimo moich negatywnych doświadczeń z softem tej firmy,

chcę spróbować, bo jest wiele opinii pochlebnych, i ponoć

ten skaner ma dobrą heurystykę!

Pozdrawiam!

ArcaVir nie jest zbyt dobrym av, podobnie jak pozostałe polskie antyviry; ja bym dał se z nim spokój :stuck_out_tongue_winking_eye: Dużo skuteczniejszy skaner http://support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml :wink:

Kolega ma rację. Ale najlepszy jest Kaspersky. Nie polecam Avasta. Z darmowych mogę Ci polecić AVG Free

Ja mam Avasta i nie narzekam :smiley:

Próbowałem używać AVG Free, ale np. Opera uruchamiała się 30 sekund i dałem sobie spokój. Avast kilka lat temu miał średnią skuteczność, ostatnio jest w czołówce. Jedynie ma nietypowy interfejs (ale jako jedyny obsługuje skórki), no i ten irytujący głos “baza wirusów została zaktualizowana” - żeby chociaż był milutki kobiecy, ale nie, na szczęście da się wyłączyć. Nie zamula komputera.

Podobno najnowsze Kaspersky i Norton zapamiętują rozmiary plików i sprawdzają tylko te, które się zmieniły. Przez to piorunem skanują komputer. Coś takiego było w Mks_Vir, ale po śmierci twórcy firma podupadła i rozpadła się na dwie -MKS i Arca (spadkobiercy się pokłócili).

dzięki wszystkim, ale pomimo wszystko chciałbym

wypróbować ten soft, ot tak tylko z czystej ciekawości,

bo komp chodzi dobrze :slight_smile: Przez lata całe używałem

darmowych antywirów, a teraz jestem szczęsliwym posiadaczem Avira Premium.

Jeśli ktoś ma podobne problemy,

proszę o pomoc. Pzdr!

torello ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.