ArcaMicroScan wykryl wirusa w explorer.exe

Witam ArcaMicroScan wykryl wirusa w c:/windows/explorer.exe worm.huhk.b zaden inny skaner mi tego niewykryl czy to jakis falszywy alarm …Podaje logi do sprawdzenia

dzieki :slight_smile:

Czasem lekarstwo jest gorsze od choroby… szczególnie wtedy, gdy choroba (dolegliwość) jest tylko urojona.

Programy ochronne nie są nieomylne i jest bardzo prawdopodobne, że ArcaMicroScan (uruchomiony ze strony internetowej) zgłosił fałszywy alarm albo na skutek błędnych definicji, albo na skutek konfliktu z innymi programami ochronnymi, które masz uruchomione na komputerze.

Jeśli chcesz sprawdzić co RÓŻNE silniki antywirusowe powiedzą o pojedynczym pliku, to

wejdź na stronę VirusTotal (w języku polskim):

http://www.virustotal.com/pl/

i tam wybierz Wyślij plik -> Przeglądaj…

a po wskazaniu pliku, który jest podejrzany, wybierz przycisk “Wyślij plik”.

Po chwili na tej samej stronie uzyskasz informacje o tym jak różne silniki antywirusowe wykrywają podejrzany plik. Analiza jest bezpłatna i nie wymaga rejestracji lub ściągania dodatkowego oprogramowania.

Na razie doradzam:

  • spokojne sprawdzenie systemu (np. jeśli to możliwe pełne skanowanie systemu w trybie bezpiecznym/awaryjnym)

  • wyłączenie usługi MS Machine Debug Manager (jeśli nie zajmujesz się debugowaniem skryptów)

  • okresowe (raz w tygodniu?) sprawdzanie antywirusem on-line (na czas skanowania znanymi skanerami antywirusowymi może być sensowne zamknięcie antywirusa Kasperskiego)

Ponieważ jednoczesna praca kilka programów ochronnych z tej samej kategorii może prowadzić do konfliktów, jeśli nie było infekcji a fałszywe alarmy nie ustaną to możesz rozważyć odinstalowanie jednego z nich, aby sprawdzić który powoduje konflikty.

Dzieki tez tak mysle skanowalem na virustotal zaden ale nic niewykryl …moze to dlatego bo zaznaczylem najwiekszy poziom heurystyki :slight_smile: .