Arcania: Gothic 4 tnie na dobrym sprzęcie

A więc tak. Uruchamiam grę i wszystko jest spoko. W menu nic nie tnie na reklamach też. Jednak jak wchodzę do gry to strasznie tnie nawet na minimalnych wymaganiach. co może być tego przyczyną?

Mój sprzęt:

AMD Athlon II 640 (x4 3.1GHz)

4 GB RAM DRR3

nVidia GF GT 430 (1GB DRR3)

Win XP (32bit)

:expressionless: :expressionless: :expressionless:

PS Podobnie jest z GTA IV

Komputer z alledrogo?

Zapewne opis karty: Super wydajna karta graficzna z DirectX 18.0 i obrazem 4D :x

A tak na serio: Nie licz na dużo przy tej karcie, jest ona słabiutka, starusieńki GF 8800 GTS jest dużo mocniejszy od niej :wink: .

Możesz jeszcze spróbować zaktualizować sterowniki.

Zainstaluj sobie windows 7 hp 32 bit i po kłopocie :slight_smile:

jak wyżej, karta słaba mimo iż wspiera najnowsze technologie DirectX 11 etc. nie może z nich korzystać bo jest naprawde słabiutka

dodatkowo powiem ci że nie korzystasz z pełni możliwości swojego komputera co może też wpływać na wydajność, ponieważ korzystasz z 32 bitowego systemu który obsługuje max. 4 GB adresowania (które sie rozkładają na ram, karte graficzna). W każdym razie system odczytuje ci około 3 GB ramu zamiast 4 GB

Taa?? I co mu to da?

Fakt faktem, że grafika cienizna.Nie zawsze co nowsze jest lepsze. Jeżeli dysponujesz jakąś gotówką to sprzedaj swoją obecną kartę i zaopatrz się w chociażby tą: http://allegro.pl/najlepszy-xfx-hd5770-1024mb-ddr5-super-moc-gra-i1587485523.html

Parę rzeczy:

  • Z XP 32bit, w najlepszym przypadku tracisz pół giga ramu… W najgorszym, nawet okrąglutki 1GB.

  • Karta jest cienka jak barszcz, kompa chyba kupowałeś w markecie, ew. ktoś Ci chyba źle poradził. Ale ściągnij sobie najnowsze sterowniki do karty, może coś pomoże. Żebyś już nie szukał - http://www.nvidia.pl/object/winxp-270.6 … er-pl.html. Do tego zaktualizuj DirectX, przeczyść kompa antywirusem i zdefragmentuj dyski. Komp może i nowy, ale już widziałem, co ludzie robią z nowymi kompami, po tygodniu chodzą gorzej niż mój po roku od formatowania.

  • Wyłącz synchronizację pionową w ustawieniach karty, do tego ustaw na minimum antyaliasing (AA) wszelkie filtrowanie i tego typu rzeczy wyłącz/zminimalizuj. Domyślnie powinny być wyłączone, ale mogłeś się pobawić tymi bajerami i Ci gry wolniej chodzą.

  • Ściągnij najnowszy patch, podejrzewam że masz wersję europejską gry, a więc i tego patcha musisz szukać.

  • Arcania: Gothic 4 jest wymagającą grą, do tego fatalnie zoptymalizowaną. Do tego stopnia fatalnie, że po dniu od premiery zaczęto wypuszczać patche, w celu poprawy gry - nawet jak Ci się uda pograć i zrobisz to co napisałem ja i koledzy, to z tym kompem na minimalnych ustawieniach graficznych.

Bo przy wyborze karty graficznej, ważniejsza od pamięci ram, jest szerokość szyny pamięci. Moim zdaniem poniżej 256 bitów nie ma sensu schodzić.

Jeśli twój budżet pozwala na duże wydatki to oczywiście, ale jeśli potrzebujesz taniej i dobrej karty to nawet z szyną 128 bitów można coś wygryźć.

Przykładowo podana karta wyżej http://allegro.pl/najlepszy-xfx-hd5770- … 85523.html pozwala na gre na high detalach w praktycznie każdą gre bez problemów, oczywiście bez włączonego AA na max. bo to troche przyciska karte do jej granic, ale poza tym będzie na niej można pograć na pewno przez następne 3-4 lata dopóki nie wejdą nowe konsole (powiązanie gier na pc i konsolowych, silniki multiplatformowe etc.)

a za karte powyżej 256 bitów która by była zauważalnie lepsza trzeba wydać ok. 800 zł

Taka ciekawostka. Poczytaj sobie tu: http://www.1komp.pl/poradnik-26,karty_graficzne.htm na przyszłość będziesz wiedział czym się kierować przy wyborze karty.

to jak już schodzimy na temat kart, to tu możesz porównać swoją karte bądź 2 różne ze sobą to tu masz linka

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

ej przestańcie wmawiać że to przez grafikę na moim sprzęcie risen 2 śmiga na pełnych crysis 2 skirym i wszystkie nowości też a ten gniot tnie na średnich i jeśli zna ktoś coś co może to zmienić to miło by było się tym podzielić z innymi :slight_smile:

Dodane 08.05.2012 (Wt) 12:21

i żeby nie było komp kupowany w tym roku i raczej dobrze poskładany :slight_smile: win 7 ultimate x64

Procesor INTEL core i5-2500K 3.3Ghz 6MB cache 1155

Płyta Główna ASRock P67 Pro3 IntelR P67 LGA 1155

Pamięć RAM Corsair Vengeance DDR3 2x4GB 1600Mhz

Karta Graficzna Gigabyte GTX560 Ti1GB OC PCIE

Kpisz czy o drogę pytasz?

Zobacz jaka on ma kartę GF 430 1 GB DDR3 a Ty GTX 560 Ti

przeczytaj se moją wypowiedź jeszce raz i chodzi mi o to że na kozackiej karcie też mi sie TNIE więc to nie ma nic do rzeczy sterowniki mam świeże komp nówka a tnie sie jak bym grał w G3 z 512 ramu…

ziomek z innego forum powiedział że może być przez system czy coś strzelę se formata i zobaczę czy będzie hulać ale wątpię bo to jedyna gra która muli z nie wiadomych mi przyczyn pirania jak robiła gothicka to zawsze były i bugi i nie stabilne to była ale przy risenie pokazali klase za to speelbund z G4 zrobił siekankę w dodatku sprawiającą problemy nawet na lepszych sprzętach ;/ jak odpalam wiedźmina 2 czy skiryma to mi sie śmaić chce bo gry na full ustawieniach a nawet sie nie zająkną a ta kicha muli na średnich na początku myślałem że to przez pirata ale z oryginałem jest to samo

Gothic 4 u mnie na HD4870 z E8400 4GHz działał płynnie w 1440x 900 ze wszystkim na Ultra jedynie cienie były na Medium. A na HD6950 z Q9400 4GHz gra działa bezproblemowo w 1680x 1050 ze wszystkim na Ultra. Więc twoje słowa są śmieszne i wyssane z palca bo jak to E8400 4GHz i HD4870 jest wydajniejsze w G4 od GTX 560 z i5 2500k ?