Arcania Gothic Tale - mało fps

Witam, mam ogromne problemy z tą grą, gdyż płynność stoi na bardzo niskim poziomie…FPS zależnie od miejsca, pogody i akcji, to ok. 10-20 klatek. Co dziwne - praktycznie ustawienia czy to minimalne czy to maksymalne nie robią dla mojego kompa różnicy - tnie jednakowoż. Odpaliłem grę na 1680x1050, detale Ultra, wszystko max - fpsy jak wyżej. Więc pomyślałem że to za dużo dla mojego komputera i zmniejszyłem detale do medium. Poza pogorszeniem grafiki, żadnych zmian pod względem płynności. Z czystej ciekawości odpaliłem na najniższych - 1280x800, wszystko powyłączane albo na najniższych. Poza uzyskaniem poziomu grafiki zbliżonej do Gothica I, wzrost fps to ok. 3-5 klatek… Zainstalowane najnowsze sterowniki 10.9, zaktualizowany DirectX, dla świętego spokoju przeinstalowany PhysX - nic to nie dało… Defragmentowałem dyski, czyściłem rejestr, skan antywirem nic nie dał (nawet Avirę wyłączałem na wszelki wypadek - nic). Jak jest u Was? Czy przy podobnej specyfikacji sprzętowej też macie tak mało fps i tak wam rwie? Czy da radę coś z tym zrobić? Ja wiem, że to jest RPG i nie wymaga nie wiadomo jakiej płynności, no ale tu ciężko mówić o przyjemności z grania…

Komputer - Athlon 6000+, Radeon 4850 512MB, 4GB RAM

Dziwna sprawa. Ja na C2D E7200, Radeon HD4850 GoldenSample (kręcony fabrycznie), 2 GB RAM odpaliłem grę w rozdzielczości 1920x1080, wszystkie suwaki na full i gra działa bardzo płynnie. Którą wersję patcha masz? Jaki system operacyjny?

Tia akurat Gothic 4 na HD4870 działa płynnie w 1280x 800 AF x16 AAx0 ze wszystkim na High. Ustawienie cieni na Ultra powoduje spadek fps do poziomu niegrywalnego. A więc Areh na pewno nie masz wszystkiego na max-a.

Windows 7 x64 SP1 + Catalyst 10.10 beta + Catalyst 10.9a Profile + Gothic 4 Hotfix.

Może w pełnej wersji coś skopali, ale jak grałem w demo, to zapewniam Cię, e wszystko było ustawione na maksa.

Ok, sry że tak późno odpowiadam - małe problemy. Ogólnie lekko pomógł hotfix - spowodował wzrost klatek o ok.5-10fps. Także teraz mam stałem 20-25fps (zależnie od miejsca i akcji) na full detalach. W pełni usatysfakcjonowany nie jestem, no ale niby problem rozwiązany, dzięki za pomoc. Closed.