Antergos ma np. ustawienia dotyczące poszczególnych środowisk, ale - m.in. dlatego - instaluje Ci nie “goły” system bazowy, ale także np. Xy (bo bez nich środowisko nie działa, a paczki Archa instalujące środowisko nie zawierają Xów jako swej zależności). Nadto jako DM zainstalują Ci lightdm, a nie taki jaki chcesz itp. Szukaj po gicie Antergosa. Jest to porozrzucane w różnych miejscach i zwyczajnie mi się nie chce studiować czegoś, co mi nie jest do niczego potrzebne. Na pewno katalogi *-setup zawierają specyficzne dla danego środowiska konfiguracje Antergosa, które są w takim przypadku wykorzystywane.
Inna sprawa, że… co chcesz w ten sposób osiągnąć? Informację na ile różni się Antergos od Archa z danym środowiskiem? Nie ma na to pytanie odpowiedzi, albowiem jeśli zainstalujesz i skonfigurujesz Archa jak Antergosa - niczym się nie będzie różnił. Jeśli inaczej - będzie. Jeśli chcesz zainstalować Archa i jednocześnie “obejść” jego instalację, to są takie narzędzia jak Arch Anywhere, czy Architect, albo inne jeszcze skrypty, które ułatwiają zadanie.
Grupa paczek “base” jest w Archu instalowana zawsze, zob.: https://wiki.archlinux.org/index.php/Installation_guide_(Polski)#Instalacja_systemu_podstawowego
Jeśli chcesz coś budować (kompilować), to jeszcze instalujesz base-devel.
Z Antergos Minimal nie jest tak jak piszesz. Różnica między Live ISO a Minimal ISO jest taka, że na Live ISO znajduje się środowisko Gnome 3. Cała reszta jest taka sama. Za pomocą Minimal ISO możesz również zainstalować jedno z sześciu środowisk (bo tak został instalator przygotowany, np. Architect miał możliwość instalacji kilkunastu środowisk). Cała instalacja środowiska odbywa się z połączeniem sieciowym (tak jak Archa).
Raz jeszcze: lista paczek “core” i “base” w Antegosie to jest lista jego instalatora. Antergos posługuje się bezpośrednio repozytoriami Archa. Nie dokonuje żadnych zmian (nie ma własnych PKGBUILDów dla paczek, które instaluje z repo Archa, stąd też grupa “base” jest taka sama w Antergosie, jak w Archu). Lista dodatkowych paczek, która jest w repozytorium Antergosa jest tutaj: https://github.com/Antergos/antergos-packages/tree/master/antergos
Informacja nt. instalacji Archa jest tu: https://wiki.archlinux.org/index.php/Installation_guide_(Polski) po polsku i po angielsku https://wiki.archlinux.org/index.php/Installation_guide Nic lepszego od twórców tej dystrybucji nie wymyślę. Może być wyłącznie gorzej. Osobiście zwykle polecam wersję angielską, bowiem jest ona zawsze aktualna.
Czynności poinstalacyjne (rekomendowane) masz tu: https://wiki.archlinux.org/index.php/General_recommendations
Nie bardzo rozumiem czego nie ma w Archu. Generalnie można powiedzieć, że jest tam wszystko
Arch natomiast nie ma instalatora. Ba, obecnie nie ma nawet skryptów instalacyjnych.
Skrypt zawsze uruchamiasz w linuksie tak samo. Po pierwsze plik musi zawierać skrypt (dla basha to np. deklaracja #!/bin/bash znajdująca się w każdym pliku). Po drugie jeśli plik skryptu jest ustawiony jako uruchamialny, to wystarczy wywołanie jego (często przez ./), jeśli nie ma, to wywołujesz przez polecenie, które ów skrypt wykona. Jeśli skrypt jest w PATH, to nie musisz podawać do niego ścieżki. W przeciwnym przypadku albo wywołujesz go z katalogu, w którym się znajduje, albo podajesz ścieżkę.
Dowiązanie, które jest w Ubuntu wskazuje jedynie na to, że skrypty, które odwołują się do /bin/sh będą wykonywane przez /bin/dash. Widać Ubuntu wykorzystuje dash, a nie sh. Czym zaś różni się dash od sh - nie wiem. Nigdy mnie to nie interesowało.