Arch + KDE automatyczne ustawianie daty podczas startu

(Latający Turban) #1

Witam. Mam następujący problem z Archem i KDE na moim lapku. Otóż mam rozładowaną baterię i chciałbym aby system zamiast z biosu pobierał datę i godzinę z serwera ntp automatycznie wraz ze startem systemu. Teraz za każdym razem muszę klikać w znaczek pobierz datę i godzinę automatycznie gdy chcę ją ustawić. W Archu jest to o tyle uciążliwe, gdyż trzeba mieć odpowiednio ustawioną datę aby zaktualizować system i już po prostu nie chce mi się klikać i wpisywać hasło trzy razy przy każdej aktualizacji. Pamiętam, że XFCE zapamiętywało mi te ustawienia i zawsze samo ustawiało datę, a z KDE jest jakiś problem. Czy da się coś z tym zrobić? Z góry dzięki za pomoc.

(dragonn) #2

https://wiki.archlinux.org/index.php/Network_Time_Protocol_daemon#systemd_services myślę że to powinno wystarczyć pomijając całe kde.

(Latający Turban) #3

Dzięki, jednak to też nie pomogło i dodatkowo wyskakuje mi błąd, że nie można się połączyć z serwerem pool.ntp.org

(pocolog) #4

w konfigu klienta ntp wstaw adresy:

server 0.pl.pool.ntp.org
server 1.pl.pool.ntp.org
server 2.pl.pool.ntp.org
server 3.pl.pool.ntp.org

Zakładam ze hwclock i timezone masz poprawnie ustawione a sieć działa.

(Latający Turban) #5

Dzięki tam poniżej był skrypt do netowork managera podany. Zainstalowałem i teraz działa jak złoto. Także topic można uznać jako [sOLVED]

(jaras67) #6

pacman -S ntp