Arch Linux i brak pożądanej rozdzielczości

Witam! Od nie dawna zaczalem zabawe z arch linuxem (po raz kolejny). Wszystko już właściwie skonfigurowałem, tylko pozostał jeden problem. Chodzi o rozdzielczość dostępną w Ustawieniach Systemowych KDE. Mam do wyboru 800x600, 1024x768 i 1280x1024 (jest jeszcze kilka, ale jestem zbyt leniwy by tam zajrzeć i podać :P). Korzystam z otwartych sterowników nouveau. Na zamkniętych można było jeszcze skorzystać z rozdzielczości 1152x864, której potrzebuję do normalnej pracy. Dlaczego nie korzystam z tych drugich? Ano dlatego, że KDE jak i Gnome strasznie mulą na nich. Próbowałem już różnych konfiguracji xorg.conf, ale żadna nie działała. Czy jest ktoś, kto miał już taki problem i byłby w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za pomoc, no i pozdrawiam :wink:

Konfiguracja komputera:

Procesor: AMD Athlon 2000+ XP

Karta Graficzna: nVidia GeForce 5200 FX

Płyta głowna: MSI KT4AV

System: Arch Linux

Zajrzyj tutaj:

http://forum.linuxmint.pl/index.php/top … l#msg27304

Sprawdź dokladnie model monitora (wartości odświeżania odczytasz w instrukcji obsługi).

Właściwie tak sobie pomogła ta metoda, którą podałeś, ale zrobiłem to wszystko w inny sposób. Zainstalowałem zamknięty sterownik i ustawiłem rozdzielczość. Wszystko byłoby dobrze jakby jeszcze Gnome Shell chciał z nim współpracować. KDE nawet efekty odpaliłem i płynnie wszystko działa. Spotkał się już ktoś z czymś takim?