Arch Linux i nie działający stan wstrzymania


(Ras96pl) #1

Witam !

Wiele dobrego słyszałem o dystrybucji Arch Linux, więc postanowiłem ją przetestować. Instalacja przebiegła bez problemów. Teraz dopiero zauważyłem, że nie działa stan wstrzymania. Po jego włączeniu ekran robi się czarny(podświetlenie wciąż działa) i wyłącza się dysk twardy. Wciąż działa chłodzenie , świeci się kontrolka karty sieciowej, która wskazuje, że jest ona włączona oraz kontrolka zasilania nie zmienia swojego statusu ( powinna zacząć migać ). Po podniesieniu monitora czy wciśnięciu przycisku zasilania nie dzieje się nic. Laptop nie reaguje na nic. Używam xfce4 power manager. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam !


(Frankfurterium) #2

Tak samo dzieje się, kiedy usypiasz z konsoli (sudo pm-suspend)?

To się zdarza. Na mojej Chakrze (fork Archa) na szczęście bardzo rzadko. Przyczyn może być kilka. Często winowajcą jest karta graficzna. Jeżeli używasz otwartych sterowników, spróbuj z tymi od producenta. Jeżeli nie pomoże:

https://wiki.archlinux.org/index.php/Pm ... reen_issue i ogólnie lektura całego wpisu.


(Ras96pl) #3

Przy usypaniu z konsoli dzieje się dokładnie to samo. Używam sterowników Intela(zintegrowana grafika), być może przeoczyłem coś przy instalacji. Sprawdzę wszystko jeszcze raz i poczytam Wiki. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam !