Arch Linux KDE się zawiesza

Inte-Ucode zainstalowane?

Czasami kompiluję kernela … dla sportu :smiley: Albo, żeby coś przetestować.

@anon40227789
Czy z, czy bez intel-ucode nie ma różnicy. Chyba, że w wydajności - bez niego niektóre łatki na CPU nie działają i jest trochę “wydajniej”.

Wyłącząc partycje SWAP i sprawdz czy będą freezy dalej.

Od tego czasu przez kilka miesięcy korzystałem z Linux Manjaro, Linux Mint i Arch Linux, a teraz Debian. Debian 10 Buster, zawiesza się nieregularnie co jakiś czas na parę sekund.
Taka sytuacja nie dotyczy tylko filmów, tylko generalnie zawieszania się całego pulpitu,
przynajmniej tego co jest wyświetlane na ekranie. Mysza po ekranie swobodnie się przemieszcza ale kliki już nie działają.
Procesor, RAM i dysk nie są obciążone w żaden sposób (przy 0M w SWAP).
No na windowsie jak siedziałem ostatnio to zawiesił nie łapał wcale, także raczej to nie jest wina samego sprzętu, być może linux’owych sterów. Czyli pozostaje xorg server albo stery do grafy.

Może to jest też wina kompozytora, bo za malowanie kursora odpowiadają X-y, a za odświeżanie ekranu już kompozytor. Nie śledziłem wątku. Zmieniałeś dystrybucje. Czy zmieniałeś też środowisko graficzne/kompozytor?

EDIT: Teraz automatycznie przeszukałem temat. KDE się pojawia, a GNOME ani razu. Testowałeś inne środowiska graficzne?