ArchiCAD zbyt malo pamieci do renderowania modelu

(Kruk I) #1

Witam jakiś czas temu kupiłem komputer

AMD Athlon 62 x2 +6000

Gigabyte Geforce GTS 8600, 512MB ddr3

2x 1024MB ddr2 Goodram

dysk 250 GB

Po zakupie przez jakiś czas normalnie renderował projekty, coś sie stało i teraz wyświetla sie komunikat

w menedżerze urządzeń zużywa 1 025 891 K pamięci w programie pisze, że ilość " dostępnej pamięci rzeczywistej" to ok 550kb (zmiennie)

czy Kaspersky jest włączony czy też nie komunikat jest taki sam, przejechałem komputer ad aware i spyware wykryły trochę brudów ale teoretycznie wszystko usunęły czym może być spowodowany ów brak pamięci ??

PS

na tym komputerze nic nie było ściągane z internetu jest prawie puściutki tylko programy (4) graficzne i niezbędniki(sterowniki,komunikator etc.). Nikt z tego komputera nie grzebie po internecie jest czysty jak łza

dwie partycje

20 GB - 10 GB wolnego

213GB- 207GB wolnego

(Z35ikr) #2

Tylko w jednym konkretnym projektem taki problem? Czy inne pliki też problem. Może po prostu coś nie potrafi przeliczyć za dużo "ścianek" za skomplikowany, ewentualnie z innego źródła i dlatego takie komunikaty.

(Kruk I) #3

tzn. ogólnie to chodzi o jeden projekt rzekłbym "duży" fakt ale na początku go renderowało (od tamtego czasu zmieniło się ciut, zmiana ustawienia domów nic takiego). "Mniejszy" projekt (w tym wypadku pojedynczego domu) renderuje sie.

(Z35ikr) #4

W takim razie moim zdaniem winny może być jakiś element lub ich liczba. Metoda "prób i błędów" i wyłączać elementy i render. Może da się dojść w ten sposób. No chyba że jeszcze jakiś materiał np.: zbyt dużo odbić i w pewnym momencie się poddaje.....

W sumie to trochę "strzelam" bo bazuje na c4d w której pracuje właśnie w takich wypadkach zdarza się "poddać".

(Kruk I) #5

no i kolejny problem, w wordzie mam dokument 19 stron trochę obrazków działało,działało po kilku dniach włączam podgląd wydruku za mało miejsca w pamięci lub na dysku twardym do wydrukowania tego dokumentu ktoś wie co sie może dziać ??