ArchiCAD zbyt malo pamieci do renderowania modelu

Witam jakiś czas temu kupiłem komputer

AMD Athlon 62 x2 +6000

Gigabyte Geforce GTS 8600, 512MB ddr3

2x 1024MB ddr2 Goodram

dysk 250 GB

Po zakupie przez jakiś czas normalnie renderował projekty, coś sie stało i teraz wyświetla sie komunikat

w menedżerze urządzeń zużywa 1 025 891 K pamięci w programie pisze, że ilość " dostępnej pamięci rzeczywistej" to ok 550kb (zmiennie)

czy Kaspersky jest włączony czy też nie komunikat jest taki sam, przejechałem komputer ad aware i spyware wykryły trochę brudów ale teoretycznie wszystko usunęły czym może być spowodowany ów brak pamięci ??

PS

na tym komputerze nic nie było ściągane z internetu jest prawie puściutki tylko programy (4) graficzne i niezbędniki(sterowniki,komunikator etc.). Nikt z tego komputera nie grzebie po internecie jest czysty jak łza

dwie partycje

20 GB - 10 GB wolnego

213GB- 207GB wolnego

Tylko w jednym konkretnym projektem taki problem? Czy inne pliki też problem. Może po prostu coś nie potrafi przeliczyć za dużo “ścianek” za skomplikowany, ewentualnie z innego źródła i dlatego takie komunikaty.

tzn. ogólnie to chodzi o jeden projekt rzekłbym “duży” fakt ale na początku go renderowało (od tamtego czasu zmieniło się ciut, zmiana ustawienia domów nic takiego). “Mniejszy” projekt (w tym wypadku pojedynczego domu) renderuje sie.

W takim razie moim zdaniem winny może być jakiś element lub ich liczba. Metoda “prób i błędów” i wyłączać elementy i render. Może da się dojść w ten sposób. No chyba że jeszcze jakiś materiał np.: zbyt dużo odbić i w pewnym momencie się poddaje…

W sumie to trochę “strzelam” bo bazuje na c4d w której pracuje właśnie w takich wypadkach zdarza się “poddać”.

no i kolejny problem, w wordzie mam dokument 19 stron trochę obrazków działało,działało po kilku dniach włączam podgląd wydruku za mało miejsca w pamięci lub na dysku twardym do wydrukowania tego dokumentu ktoś wie co sie może dziać ??