Archiwa WINrar na dysku C


(Pkpk24) #1

Witam! cos sie pokrzaniło mi w kompie. jak klikam na dysk lokalny C to wyswietla okienka typu: program files,MSOcahe itp. ale pojawiły sie nagle archiwa winrar i nie wiem czy powinny one byc czy nie? W program files tez sie pojawiły! pozdrawiam


(system) #2

wygląda mi to na pierwszy rzut oka na "pokazywanie plików ukrytych i systemowych"


(goomish) #3

Albo na otwarcie jakiegoś pliku bin lub sys w Winrarze z zaznaczoną opcją 'Zawsze używaj tego programu...'.

Inna możliwość - to ściąganie plików z internetu "gdzie popadnie" :wink:.


(Pkpk24) #4

gosmih moze masz racje. komputer zostawiłem na tydzien i kozystał z niego mój brat "spec od dziwnych programów" teraz sie wypiera ale to normalne. czym grozi usunięcie tych archiwów? normalnie powinno to tam byc czy nie,bo nie pamietam ?


(goomish) #5

Podaj nazwy tych plików. Łącznie z rozszerzeniami (trzeba włączyć ich pokazywanie w Opcjach folderów jeżeli masz je ukryte).

Tak "na oko" to w głównym folderze partycji systemowej powinno być tylko kilka plików.


(Pkpk24) #6

OCT2006_XACT_x64 i podobne do siebie jakies takie te pliki. a moze je rozpakuje i archiwa usune?


(goomish) #7

Możesz usunąć. Albo dla pewności pozbieraj je wszystkie "do kupy" i przetrzymaj przez jakiś czas w bezpiecznym miejscu.

Tak jak podejrzewałem, braciszek rozpakowywał pliki gdzie popadnie :). Ten konkretny to jeden z cab'ów wchodzących w skład paczki instalacyjnej DirectX 10 dla Windows XP, z października zeszłego roku.


(Pkpk24) #8

To właduje je do kosza a w razie czego przywruce :smiley: z tymi w Program Files tez tak zrobic? a jak będzie w tym jakis plik systemowy i winda mi nie odpali?


(goomish) #9

Toteż dlatego prosiłem, żebyś wkleił tu nazwy tych plików. Chociaż, z drugiej strony ani w C:\ ani w C:\Program Files (nie mówię o podfolderach!) żadnych "plików WinRara" być nie musi.