Archiwalne wersje

Mam taki pomysł aby oprócz ostatniej były tez stare wersje programów do pobrania. Wchodziło by się do programu i klikało w taki link (np. “Archiwum wersji”) i były by tam poprzednie wersje do pobrania. Uważam, że byłoby to bardzo dobre, bo nie każdy woli najnowsze i wogóle śa osoby, ktore chciałyby z ciekawości je sprawdzić.

Jestem za.Uważam, że to dobry pomysł, szczególnie że niektóry jak chcą poszukać starszej wersji programu, to będą mieli się dużo łatwiej, to to by było moim zdaniem bardzo dobre.

To nie muzeum, starsze wersje często nie działają, albo mają niebezpieczne błedy

Ale np. często nowsze działają wolniej a ktoś może mieć wolny komputer :slight_smile:

Oczywiście ta reguła ma wyjątki - np. Firefox 3 jest szybszy od dwójki, jednak np. Gadu-Gadu 6 jest dużo szybsze niż wersja 7.

a co Ci po GG6, jak producent go nie wspiera? jak protokół został zmieniony? jak np. warunki dystrybucji wymagają, aby udostępniać tylko i wyłącznie najnowsze wersje?

możesz też odpisywać użytkownikom na maile z prośbami wsparcia “bo program nie działa”?

Poza tym, są inne serwisy poświęcone tylko starszym wersjom softu: http://www.google.com/search?hl=pl&clie … Szukaj&lr=

tomick , zauważyłem iż wielu ludzi (robiłem im prządki - na kompie)

  • nie wiem ale z przyzwyczajenia , sentymentu - włąsnie używa starszych wersji

Ostatnio widziałem zainstalowane Nero5 , i nie było możliwości wytłumaczenia że to już zabytek

po prostu (moim zdaniem) nie każdy lubi nowości , a z drugiej strony jeżeli coś działa to po co psuć?

A jeśli mój komputer nie wspiera GG7 ??

To czas zainwestować w lepszy sprzęt, albo sobie odpuścić GG ;]

Może nie być mnie stać na nowy sprzęt.

GG mogę akurat zastąpić np. Tlenem który ma (chyba) mniejsze wymagania sprzętowe albo Mirandą. Ale podałem je jako przykład - nie każdy program ma zamienniki.

Tak, jak napisane zostało już. Licencje czy warunki dystrybucji programu zamieszczone przed producenta niekiedy zabraniają trzymania starszych wersji programu. Poza tym korzystanie ze starego oprogramowanie niesie ze sobą luki bezpieczeństwa. Potrzebna stara wersja programu? Jest link do strony producetna, skąd można wysłać zapytanie czy nie udostępni starszej wersji programu.