Archiwizacja Danych w Systemie Windows 2008 Serwer na taśmy

Witam

Posiadam system operacyjny Windows 2008 Serwer.

Mam problem z wykonaniem kopii bezpieczeństwa danych na urządzenie typu DAT (HP USB DAT 160).

Microsoft w tej wersji systemu zrezygnował z narzędzia “NT BACKUP” i w zamian wprowadził nowe narzędzie do wykonywania kopii, które niestety nie przewiduje wykonywania kopii na urządzenia typu DAT. Zależy mi na LEGALNYM wykonywaniu kopii, czyli przy użyciu narzędzi darmowych.

Z programów które testowałem i udało mi się odnaleźć tylko URANIUM posiadał funkcję wykonywania kopii na “tasiemki” ale trzeba za tą funkcje dopłacić.

Z urządzeniem było dołączone oprogramowanie ale tylko w wersji 30 dniowej.

Za dalsze korzystanie trzeba słono zapłacić bo ponad 2 000 zł dlatego szukam oprogramowania zastępczego.

Znalazłem też darmowe oprogramowanie “BACULA” napisane pod linuxa które już podobno miało działać pod windowsem, ale nie bardzo wiem jak sobie z nim poradzić bo trzeba w nim pisać skrypty.

Proszę o pomoc, może są jakieś darmowe programy do DARMOWEGO korzystania w firmie umożliwiające wykonywanie kopii na “tasiemki” lub ktoś może mi pomóc jak pisać skrypty pod baculę http://www.forum.bacula.pl/read.php?7,25,25#msg-25.

Pozdrawiam i czekam na pomoc