Archiwizacja maili w Outlook Express?

Witam!!

Czy zna ktoś darmowy programik do robienia archiwum maili w Outlook Express?

Chodzi mi o to żeby archiwum maili z outlook express nagrać na płytę DVD. Ważne jest również to aby w każdej chwili móc na tej płycie przeglądać maile ( wraz z załącznikami).

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Właściwie to można by to robić z Outlook Express wykorzystując funkcję zapisz jako, tyle tylko, że każdy mail trzeba zapisać oddzielnie. Będą to plik z rozszerzeniem .eml do których przeglądania potrzebny jest Outlook Express zainstalowany na komputerze lub z rozszerzeniem .txt i wówczas przeglądać można w każdym edytorze np. w notatniku ale bez grafiki.

Też miałem taki pomysł…

O coś takiego właśnie mi chodzi

Jest tylko mały problem ponieważ mam do zarchiwizowania ok 1GB maili (to jest ok 9000 maili).

Trochę sie wiec naklikam jak nic nie znajde… :frowning:

Można przenieść w całości foldery Outlook Express.

Wejdź do OE -> Narzędzia -> Opcje -> Konserwacja - jest tam przycisk “Folder magazynu” - tam pisze, gdzie są przechowywane Twoje wiadomości. Teraz możesz tam wejść (trzeba zaznaczyć w opcjach folderów, żeby pliki ukryte i systemowe były widoczne) i zobaczysz wszystkie swoje foldery z OE w formie plików *.dbx

Te pliki możesz skopiować i później wskazywać ich lokalizację, jeśli je gdzieś przeniesiesz.

I w tym własnie jest problem…

Przeniosę całe foldery nagram je na płytę i za każdym razem gdy będę chciał przeglądać zawartości folderów trzeba będzie podłączyć sie do tych maili na płycie a potem znowu podłączyć się do bierzących maili…

Wygodniejszcze byłoby przeglądanie pojedyńczych maili…

Super by było gdyby był programik zapisujący wszystkie maile ( wraz z załącznikami) oddzielnie…

Gdyby ktoś miał jakieś jeszcze sugestie będę wdzięczny…

OK - sprawdziłem to właśnie u mnie -> PROGRAM

Wskazujesz w nim plik *.dbx, wyświetlają się wszystkie wiadomości, z menu górnego wybierasz “Extractions” i hurtowo je gdzieś zapisujesz 8)

…echh… coś też nie tak, jak trzeba

Najlepsze jednak są te dwa programy:

  1. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=68&id=535

  2. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=534&t=68

…ale niestety są płatne, a nie znam żadnych darmowych odpowiedników :frowning:

Wielkie dzięki za te programiki!!

Zaraz je wypróbuje…

Jak ten darmowy nie zda egzaminu to będę sie martwił co dalej…