Archiwizacja - pendrive czy dysk zewnętrzny

(Kasztang) #1

Szukałem podobnych tematów ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie. Chcę archiwizować dane (zdjęcia, filmiki, dokumenty) nie tylko na moim kompie bo ostatnio mam tylko z nim same problemy i tracę pliki ale dodatkowo na czymś zewnętrznym.

Pendrive (np 32gb) czy dysk zewnętrzny będzie pewniejszym urządzeniem (bardziej bezawaryjnym i lepszym dla przyszłego odtwarzania plików) do przechowywania przez lata ww. plików? Ceny są podobne no ale nie pojemności.

(Psembol) #2

No dyski zewntrzne sa chyba lepsze bo mozesz miec wiecej pojemnosci , i istnieje mniejsze ryzyko ze je zgobisz , bo ja juz nie raz posialem gdzies swoj pendrive :stuck_out_tongue: !!

(Kasztang) #3

Nie zamierzam tego nigdzie nosić to ma być tylko w domu jako taki powiedzmy "elektroniczny album". Chodzi mi o to co jest pewniejsze do przechowywania, a może lepiej przechowywać na płytkach?

(Pawel Pieczyrak) #4

Ja osobiście polecam dysk zewnętrzny. Większa pojemność i dodatkowo pendrive ma ograniczoną ilość cykli zapisu (nie wiem jak zewnętrzny dysk)

(Starchris) #5

Ja również wybrałbym dysk zewnętrzny nie tylko dla większej pojemności ale również dla większej stabilności bezpieczeństwa użytkowania. Nie ważne, że ten dysk będzie siedział cały czas w jednym miejscu, na pewno będą sytuacje, że będzie on używany lub przenoszony. Jest małe prawdopodobieństwo, że pozwolisz przez przypadek na upuszczenie dysku zewnętrznego, a pendrive, po minucie w ręce zapomina się, że się go ma w tej ręce i często spada na ziemie i się uszkadza.

(Mario99228) #6

A ja bym sie zdecydował na jakiś zewnetrzny darmowy serwer ftp + Cobian Backup. Nie raz zapominam ze go mam, wszystko sie dzieje z automatu

(Pawel Pieczyrak) #7

Można, ale wtedy polecam szyfrować dane.