archiwizacja poczty

Witam
Czy znacie jakiś dobrą metodę na archiwizacje poczty? Obecnie archiwizuje pocztę jako pliki eml lub mbox ale problem jest z wiadomościami html mianowicie znikają obrazki ponieważ adresy url przestały istnieć, czy jest jakiś sposób archiwizacji email razem ze zdalnymi obrazkami?

Możesz próbować napisać dodatek do Thunderbird co zdalne obrazki wrzuci na web.archive.org - będą wtedy tam tak długo aż ich ktoś nie zgłosi do usunięcia.

Jako dodatkową warstwę możesz wykrywać tym samym dodatkiem błędy sieci 4XX/5XX/3XX, że obrazek zaginął i w tle podmieniać go na ten z archiwum.

a w ogóle przeczytał Pan mój wpis ze zrozumieniem?

Zewnętrzne odnośniki url mają prócz podstawowej funkcji też dodatkową: służą jako kontrola czy email dotarł do adresata. Dlatego filtry antyspamowe z zasady je blokują i pobierają tylko na żądanie albo wpisanie nadawcy do listy zaufanych. Aby wbudować obrazki na stałe musiałbyś ingerować w strukturę emaila. Jedyny sposób to wydruk emaila najlepiej do PDF.

a czy da się jakoś hurtowo to zrobić z plikammi eml, chodzi mi o efekt taki jak robi ta wtyczka dla stron www https://chromewebstore.google.com/detail/singlefile/mpiodijhokgodhhofbcjdecpffjipkle

Możesz zobaczyć czy eksport do plików HTML tym robi foldery ze zdjęciami:

Lub konwersję do długich base64 przez co każde zdjęcie jest o 1/3 większe.

Jak HTML wymięknie to podobno obsługują eksport do PDF.

Niby ten Krzysiek z zagranicy też ma dodatek to drukowania (być może masowego lub jest niezbędny dla IET NG):

Nie wiem czy na Windows 7 dasz radę uniknąć instalacji wirtualnej drukarki PDF jak oba dodatki nie są w stanie tego przeskoczyć.