Archiwizacja stron WWW.. Na bieżąco?


(Meaax B) #1

Witam serdecznie! 


#2

Co to za strona?

 Najlepiej zainstaluj sobie jakiś program do robienia screenshotów co jakiś czas i to wrzucaj do OCR np. ABBYY FineReader.


(wirtualizacjawit) #3

Do pobierania stron jest program  HTTrack Website Copier i multum innych.Jak wspomniał przedmówca, nie powiedziałeś co to za strona więc ciężko będzie tutaj pomóc.


(Meaax B) #4

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

@Kamil, to prawda, nad koncepcją robienia SS z ustalonym czasem myślałem już wczoraj, jednak ma to istotne utrudnienia jakimi są m.in:

-‘Uziemienie’ na jednej karcie (w razie potrzeby skorzystania z komputera trzeba przerwać zapis)

  • Strona nie zawsze odpowiednio się odświeża- w rozumieniu, że czat nieodświeżony nie pokazuje po dłuższym czasie wszystkich odp.

  • Długie bawienie się w przeglądanie i selekcjonowanie .jpg

A mi generalnie zależy, aby w jakiś sposób udało się zapisywać czat z tej strony, np. W postaci log’u.

@Wirtual, próbowałem z tym programem, który wspomnialeś, jednak albo on zapisuje tylko w tym momencie, albo nie potrafię ustawić aby zapisywal cykliczne, podczas np. Ruchu na czacie. Jest to strona jak każda inna, która posiada czat z boku strony i właśnie jego zawartość chciałbym mieć zapisywana… Jeszcze jakieś sposoby/pomysły?

Pozdrawiam Was serdecznie.


(kokoniskoo) #5

A nie lepiej albo zmienić skrypt czatu, albo dopisać kilka linijek, żeby zapisywało się po prostu do pliku? :slight_smile:


(Meaax B) #6

Witaj Kokoniskoo, 

 

w jaki sposób mógłbym to zrobić? Jakieś objaśnienie? 


(system) #7

http://en.wikipedia.org/wiki/Chat_log

http://hexchat.github.io/ posiada opcje logowania

http://en.wikipedia.org/wiki/Gadu-Gadu również


(Meaax B) #8

LinuxManiak- co to wszystko ma do rzeczy? Piszę wyraźnie, że nie jest to komunikator typu GG, tylko czat na stronie internetowej, który chcę zapisywać w jakiś sposób a nie pobierać programy typu GG czy Hexchaty. 


(drunkula) #9

Znaczy masz stronę z czatem, czy jesteś zwykłym użytkownikiem takowego? Link do strony też by ułatwił podpowiadanie, bo nie wiadomo na jakiej zasadzie ten czat jest obsadzony, a w zależności od zastosowanej technologii, metoda może się różnić lub nie istnieć.


(Drobok) #10

Nie ma rzeczy nie możliwych. Jak by się uprzeć można by to ściągać / parsować i programowo (w 2/3 linijkach w c#)


(drunkula) #11

Biję się w piersi i poprawiam: aktualnie nie istnieć.


(Meaax B) #12

Witam serdecznie, dziękuję za kolejne odpowiedzi. Strona to gra internetowa, malwersi.pl tam występuje czat, dokładniej czat ogólny, który chciałbym jak w temacie archiwizować.