Archiwizer ze specyficzna opcja uaktualniania archiwów

Witajcie. Poszukuje archiwizera, który posiada opcję uaktualniania danych z w istniejącym już archiwum z opcją usuwania nieistniejących plików z archiwum. Juz wyjaśniam. Załóżmy, ze mam na dysku folder “Pliki txt”, pakuję go do archiwum, a następnie usuwam jakiś plik z tego folderu i przy aktualizacji archiwum program zauważa, ze na dysku nie ma już konkretnego (usuniętego pliku) i usuwa go również z archiwum. Istnieje takie coś? Z tego co czytałem to mimo usunięcia na dysku, plików archiwach pozostają.

Po każdej aktualizacji katalogu np. usunięciu lub dodaniu pliku i tak musisz jeszcze raz go skompresować (wygenerować archiwum), więc nie rozumiem po co archiwizer musiałby się orientować, że usunąłeś plik. Jeżeli wygenerujesz archiwum po usunięciu pliku, to nowe archiwum nie będzie tego pliku zawierać.

http://www.jspayne.com/filearchiver/hlpsettings.html

?

Wybaczcie, nie dodałem chyba najważniejszego. Chodzi o to, by można było wykorzystać program w konsoli (jak np. 7-zip) i stworzyć sobie skrypt. Wtedy opcja aktualizacji samego archiwum i po jest potrzebna funkcja usuwania z archiwum. Pomyślałem o tym a nie napisałem tego. Mój błąd.