Archiwum plików na karcie SD 512 GB

Czy taka karta sd 512GB to raczej nie fake?

Potrzebuję tej karty aby „rozszerzyć” dysk twardy w laptopie. Chcę na niej trzymać pliki do których rzadziej wracam, archiwum. Karta ciągle byłaby podłączona do laptopa. Dane na karcie byłyby zbackupowane w sieci. Z tego co się orientuje nieograniczoną powierzchnię ma chomikuj oraz 1TB na Terabox. Nie mam w laptopie gniazda na karty sd ale mam adapter na usb z kartą 64GB. Czy taki adapter zadziała również z kartą 512GB? Czy taki backup na karcie sd ma sens?

IMHO nie ma. Co to konkretnie za laptop?
ps. jeśli już musisz używać czegoś w porcie USB to:

Może ma wbudowany czytnik kart microSD? :slight_smile: wtedy portu kartą nie zajmuje a pendrivem i owszem.
Co do sensowności - moim zdaniem jeśli dane będą sporadycznie używane to jak najbardziej można jej używać, tym bardziej jeśli są świadomie zbackupowane dodatkowo gdzie indziej. Jakoś w telefonach trzymamy karty microSD na zdjęcia i nic się nie dzieje :slight_smile:

Karta od tego sprzedawcy który nie ma żadnych opinii
image

To na 99% fake. Więc poszukałbym innego źródła. Regularna cena za te karty to ok. 200 zł. Różnica na tyle symboliczna że myślę że nie ma co ryzykować

Podtrzymuję, że pen od sandiska będzie lepszym rozwiązaniem od karty microsd w czytniku na usb :wink:

Słusznie, jakoś mi umknął ten fragment posta :confused: no to w takim razie również jestem za pendrive’m

Archiwum na karcie SDXC to jeden z najgorszych pomysłów.

Lista sklepów i cen z tym towarem.

Tak, @Yakii brawo Kolumbie za odkrycie Ameryki :stuck_out_tongue_winking_eye:

Proste pytanie i prosta odpowiedź

:man_facepalming:

Na ceneo nie ma sklepów co utknęły tylko na sprzedaży stacjonarnej i np. telefonicznie pracownik Allegro by co jakiś tydzień aktualizował ich stany magazynów.

Na Ceneo jest przycisk " Idź do sklepu"
Sprawdź co spowoduje jego kliknięcie :joy:

https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/akcesoria-do-aparatow-i-kamer/karty-pamieci/karta-pamieci-samsung-evo-plus-microsd-512gb-adapter
Ale to jest kiepska karta nie pójdzie więcej niż 30 Mb/s przy zapisie dlatego taka cena. Jako Backup może być ale do aparatów i kamer przy 4K nadrywaniu nie nadaje się - wtedy trza wsiąść PRO. Adapter jak działa w 64GB do zadział i z 512GB

klikam na link który wstawiłes a tam w parametrach to

Mam takie wrazenie ze jest to ta sama karta co ta z z Amazon. Na co ty patrzysz, nie wiem.

Patrz na oznaczanie na karcie i zobacz co one znaczą:

No więc w obecnym laptopie Matebook d16 2022 nie ma czytnika kart SD. Ten czytnik który mam to taki „mało wystający” jedynie 11mm z portu USB do którego kartę SD wkłada się jakby do wtyczki USB. Ten Pendrive jest jak najbardziej bardzo dobrym pomysłem. Choć z drugiej strony karta SD jest bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Załóżmy, że za jakiś czas wymienię laptopa na taki z większym dyskiem albo w obecnym wymienię dysk twardy(czego na chwilę obecną nie robię bo w przypadku serwisu gwarancyjnego laptop musi być z oryginalnym dyskiem, a mam jeszcze prawie 3 lata gwarancji) to karta może być użyta w telefonie. Też być może następny laptop będzie miał czytnik kart SD.

Z drugiej strony prędkości na obecny czytniku sd są śmieszne. 15MB/s zapisu. Ale chyba nie ma szybszych tego typu miniaturowych czytników.

Muszę to przemyśleć.

Rozszerzenie w laptopie pojemności dysku poprzez SD lub pendrive jako archiwum to żart.
Kupuje się zewnętrzny dysk HDD lub SSD o pojemności co najmniej 1TB łączony przez USB.
Szybsze, stabilniejsze. bezpieczniejsze.
W sam raz na archiwum.

Wątpię żeby był taki wymóg, a nawet jeśli, to przecież w razie potrzeby zamontujesz oryginalny dysk i wtedy odeślesz lapka na gwarancję.

Pytałem support Huawei czy taka wymiana spowoduje utratę gwarancji. Dostałem odpowiedź, że wymiana dysku nie powoduje unieważnienia gwarancji o ile nie dojdzie przy wymianie do uszkodzeń laptopa oraz, że gwarancja dotyczy jedynie oryginalnych podzespołów. Zachęcają do wymiany w autoryzowanym serwisie.
Do tego modelu jest ciężki dostęp - zatrzaski na obudowie, wymontowany dysk raczej chciałbym sprzedać bo w zasadzie nie byłby mi potrzebny.

A jeśli chodzi o dysk zewnętrzny to prędkości talerzowego 2,5 w obudowie to ok 100MB/s czyli porównywalne z kartą sd w lepszym czytniku USB 3.0 albo tego mini pendrive a taką pamięć mam zawsze w laptopie, nie trzeba szukać i podłączać kablem dysku, pendrive mogę podłączyć do telefonu, wziąć do kieszenie.

Raczej nie ma mniejszych czytników USB 3.0?

Sandisk Czytnik MobileMate USB 3.0 Sklep Sandisk-Store.pl - Adamax - Autoryzowany sprzedawca produktów Sandisk. Karty pamięci, dyski USB, SSD, MP3, czytniki, akcesoria. Detal i Hurt

Więc albo czytnik USB 3.0 + karta SD albo pendrive.

SSD to ok 500 MB/s +
Mówimy o archiwum danych a nie o pamieciach słuzacych do ich przenoszenia z jednego urzadzenia na drugie. Ani karta lub pendrive do tego nie słuzą poniewaz ich jakośc jest niższa.
Z czterech dysków zewnętrznych na których archiwizowałem dane w ciągu 14 lat działaja wszystkie.
Z trzech pendrive, juz tylko jeden.
Poza tym do przeniesienia danych ze smartfonu na komputer i vice versa wystarczy zwykły kabel usb, zamiast zabawy z przekładaniem karty, co jest troche niewygodne ze względu na wielkosc kieszeni w urzadzeniach.
No ale czyje pieniadze tego wola. To tylko moja opinia.