[ArchLinux] Polskie znaki w SLiM podczas ekranu logowania

Chciałem zmienić w themie który używam aby zamiast Username wyświetlało się Login, a zamiast Password polskie Hasło. Wszystko działa ale, po edycji pliku /usr/share/slim/theme/flat/slim.theme literka ł w słowie Hasło nie wyświetla się poprawnie. Czy ktoś sobie z tym poradził? :smiley:

Hmm już dawno nie używałem SLIM-a, ale może da się tam ustawić czcionkę i ta którą masz aktualnie nie obsługuje polskich liter?

No właśnie o tym pomyślałem i zmieniłem na Monospace i dalej nic

Swego czasu miałem podobny problem właśnie w SLIM i też nie udało mi się go rozwiązać. Proponuję zmienić menedżer logowania (XDM, LXDM) lub logować się w trybie tekstowym, tak jak ja :smiley:

BTW, O ile wiem, SLIM nie jest już rozwijany i to od ładnych paru lat. Chociaż mogę się mylić :roll:

No właśnie lxdm jest brzydki, xdm podobnie, gdm to ciężka krowa, wybrałem slim bo chciałem by mnie witał fajny obrazek na wstępie do systemu :D, ale też zauważyłem że przed slimem sekundkę widać logowanie konsolowe i nie wiem czemu slim tego nie zasłania.

Slim ma problemy z lokalizacją i zdaje się z aktywnymi sesjami console-kit. Sprawdź lightdm. Z powodzeniem korzystam w Debianie i polecam:

https://wiki.archlinux.org/index.php/LightDM .

W razie pytań - pisz.