arCon 20

(darinkanowa) #1

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem ArCon 20, czyli nowej wersji popularnego programu ArCon, który służy do tworzenia projektów architektonicznych ze wstępnej dokumentacji technicznej, rzutów, przekrojów, elewacji itd.Znacie? Używacie? Warto?

(michal.skwarczek) #2

Witam,
jeżeli chodzi o programy do modelowania to polecam Allplan 2018 www.allbim.pl
program full BIM pozwalający tworzyć Architekturę / konstrukcje- iżynieria / instalacje plus aplikacja BIM+ pozwalająca na koordynację wszystkich branż…
Jeżeli chodzi o ceny to w tym momencie można liczyć nawet na 60% rabatu na zakup licencji wieczystych.

Pozdrawiam Michał

(Ant88) #3

ArCon 20 też daje możliwość współpracy z innymi profesjonalnymi narzędziami CAD. Aktualna wersja wprowadza dużo nowości co czyni ją naprawdę potężnym narzędziem! Znam, używam i uważam, że warto :slight_smile: Chętnie doradzę.

(darinkanowa) #4

@Ant88 dzięki! A jak z obsługą? Czytałam opinie, że jest dość intuicyjna, czy to prawda?

(Ant88) #5

Ogólnie ArCon jest regularnie poprawiany od wersji 6. Jest praktyczny i intuicyjny. Można szybko na nim pracować i tworzyć to co się planuje. Dodatkową funkcjonalność dają mechanizmy selekcji elementów nakładających się na siebie czy obrót budynku względem wskazanego punku odniesienia lub z całą działką. ArCon 17 był już potężnym narzędziem, a wersja 20 jest po prostu kompletna :slight_smile:

(Ant88) #6

Więcej informacji oraz wsparcie tutaj: http://www.intersoft.pl/cad/index.php?kup-program-cad=arcon

(darinkanowa) #7

@Ant88 dzięki! Jeszcze jedna sprawa - kolorowanie pomieszczeń do schematów funkcjonalnych - czy jest możliwe?

(Pawel_1985) #8

W porównaniu do poprzedniej wersji, to jest spory skok - widać różnice, zarówno w samym interfejsie jak i funkcjonalności. Ja póki co nie narzekam - jak na razie :slight_smile:

(Ant88) #9

Oczywiście, że jest możliwe. Dodatkowo w trybie projektowym uzyskiwane są kolorowe elewacje, przekroje, widoki perspektywiczne i można stworzyć film wideo oraz fotorealistyczną prezentację.

(Pawel_1985) #10

Mam jeszcze pytanie? Jest możliwość dokupienia/dodania możliwości, np. projektu ogrodu?

(Ant88) #11

Pewnie. Masz możliwość dostosowania otoczenia terenu w programie ale też bardziej szczegółowo za pomocą dodatkowych makr do bazowej wersji ArCon-a np. tylko rozszerzenie “Ogród”.

(Pawel_1985) #12

Ślepak ze mnie - znalazłem na stronie rozszerzenia i jestem pod wrażeniem :slight_smile: Nawet miasto można sobie projektować :smiley: Tak poważnie, to sporo tego :slight_smile:

(Ant88) #13

Dokładnie - sporo tego :slight_smile: Tych dodatkowych makr jest około trzydziestu! Niektóre umożliwiają np. zaprojektowanie ogrodu zimowego, stworzenie dokumentacji wprowadzonej więźby dachowej, wprowadzenie dekoracji klasycznych, zbudowanie szaf lub regałów o dowolnym podziale, czy stworzenie dowolnej kompozycji płytek na ścianie. Pełna swoboda działania.