arCon 20

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem ArCon 20, czyli nowej wersji popularnego programu ArCon, który służy do tworzenia projektów architektonicznych ze wstępnej dokumentacji technicznej, rzutów, przekrojów, elewacji itd.Znacie? Używacie? Warto?

Witam,
jeżeli chodzi o programy do modelowania to polecam Allplan 2018 www.allbim.pl
program full BIM pozwalający tworzyć Architekturę / konstrukcje- iżynieria / instalacje plus aplikacja BIM+ pozwalająca na koordynację wszystkich branż…
Jeżeli chodzi o ceny to w tym momencie można liczyć nawet na 60% rabatu na zakup licencji wieczystych.

Pozdrawiam Michał

ArCon 20 też daje możliwość współpracy z innymi profesjonalnymi narzędziami CAD. Aktualna wersja wprowadza dużo nowości co czyni ją naprawdę potężnym narzędziem! Znam, używam i uważam, że warto :slight_smile: Chętnie doradzę.

@Ant88 dzięki! A jak z obsługą? Czytałam opinie, że jest dość intuicyjna, czy to prawda?

Ogólnie ArCon jest regularnie poprawiany od wersji 6. Jest praktyczny i intuicyjny. Można szybko na nim pracować i tworzyć to co się planuje. Dodatkową funkcjonalność dają mechanizmy selekcji elementów nakładających się na siebie czy obrót budynku względem wskazanego punku odniesienia lub z całą działką. ArCon 17 był już potężnym narzędziem, a wersja 20 jest po prostu kompletna :slight_smile:

Więcej informacji oraz wsparcie tutaj: http://www.intersoft.pl/cad/index.php?kup-program-cad=arcon

@Ant88 dzięki! Jeszcze jedna sprawa - kolorowanie pomieszczeń do schematów funkcjonalnych - czy jest możliwe?

W porównaniu do poprzedniej wersji, to jest spory skok - widać różnice, zarówno w samym interfejsie jak i funkcjonalności. Ja póki co nie narzekam - jak na razie :slight_smile:

Oczywiście, że jest możliwe. Dodatkowo w trybie projektowym uzyskiwane są kolorowe elewacje, przekroje, widoki perspektywiczne i można stworzyć film wideo oraz fotorealistyczną prezentację.

Mam jeszcze pytanie? Jest możliwość dokupienia/dodania możliwości, np. projektu ogrodu?

Pewnie. Masz możliwość dostosowania otoczenia terenu w programie ale też bardziej szczegółowo za pomocą dodatkowych makr do bazowej wersji ArCon-a np. tylko rozszerzenie “Ogród”.

Ślepak ze mnie - znalazłem na stronie rozszerzenia i jestem pod wrażeniem :slight_smile: Nawet miasto można sobie projektować :smiley: Tak poważnie, to sporo tego :slight_smile:

Dokładnie - sporo tego :slight_smile: Tych dodatkowych makr jest około trzydziestu! Niektóre umożliwiają np. zaprojektowanie ogrodu zimowego, stworzenie dokumentacji wprowadzonej więźby dachowej, wprowadzenie dekoracji klasycznych, zbudowanie szaf lub regałów o dowolnym podziale, czy stworzenie dowolnej kompozycji płytek na ścianie. Pełna swoboda działania.

dzień dobry, niedawno zakupiłam program Arcon20, chciałabym wprowadzić do programu symbole elektryczne, typu gniazdo, włącznik itp. proszę o pomoc w jaki sposób mogę to zrobić