ArcSoft TotalMedia telewizja DVB-T - kłódka zamiast obrazu

Sprawiłam sobie dekoder DVB-T pod USB. Program TotalMedia wyszukał kilka programów (na razie mam malutką antenkę) ale mam problem - zamiast obrazu jest ikonka kłódki. Gdzieś wyczytałam, że może są one kodowane, ale to zwykłe Polsat News, TVP itd… Co zrobić, aby móc je oglądać?

Nic, nie zrobisz. Sam sobie wytłumaczyłeś są one kodowane, więc ich nie obejrzysz.

Tak, okazało się, że to są programy z Cyfrowego Polsatu, tyle, że innych mi nie wyszukuje… :frowning:

Zapewne mieszkasz zbyt daleko od nadajników tv, aby móc bezproblemowo odbierać telewizję na tym małym bacie dołączanym do tunera. Musisz podłączyć “prawdziwą” antenę http://www.dipol.com.pl/dobor_anteny_do … bib217.htm

  1. zanim kupisz lepszą antenę, spróbuj obecną przestawić w inne miejsce (daleko on innego sprzętu elektronicznego, który może wytwarzać dodatkowe zakłócenia)

  2. spróbuj użyć innego programu do tunera (np. splashlite - trzeba w ustawieniach kraj/region wybrać europa, bo inaczej może nic nie wyszukać)

  3. sprawdź ustawienia totalmedia, bo może masz ustawione by szukał tylko wybrane pasmo (mux) albo płatne kanały