Arctic cooler frezer 7 pro

Co myslicie o http://www.allegro.pl/item143703920_arc … _gw_6l.htm ?

Witam!

Takie średnie chłodzenie. Wydajne to to zbytnio nie jest podczas OC, ale do standardowych taktowań całkiem dobre i wieje na inne komponenty.

Co do wykonania - przeciętniak.

Co do ceny - bardzo konkurencyjna, niemniej jak już wspomniałem do OC się nie nadaje.

lolem jesteś i tyle, do standardowych taktowań to jest chłodzenie box’owe.

FreeoN chłodzonko bardzo fajne i wydajne wiadome ustępuje tym droższym ponad stówkę, ale nie tak znacznie. brać brać i jeszcze raz brać.

Słaby AC Freezer7 PRO? !!

Witam!

Nie jest wypasione zdecydowanie - za tę cenę to jest dobre i tyle.

Cena 70zł istotnie robi wrażenie, ale nic poza tym. Widziałem wiele testów i rzeczywiści daje rade, ale jak już wspomniałem jest średnie.

Każdy ma prawo do swojego zdania - moje jest takie, że do OC się nie nadaje.

Zastanawiałem się nawet kiedyś czy by go nie kupić, ale zrezygnowałem.

Macie inne zdanie - proszę bardzo, ja je szanuje.

I nie jestem “lolem” jak to ujął wigrus.

CO do samych temperatur i wydajności - jednego satysfakcjonuje 50*C podczas OC, a inny chce mieć 35*C - ja należę do tych drugich.

To do czego się nadaje? Do zwykłej pracy? To bierzesz BOX’a.

A mnie satysfkacjonują teperatury ujmene. IMHO ciekły azot musze sobie fundnąć lub wreszcie złożyć freonowe do kupy :stuck_out_tongue:

Witam!

BOX’owe są zdecydowanie za głośne i najczęściej mają lipną konstrukcję (nie chodzi mi o wykonanie (chociaż to też), ale o ergonomię.

Arctic Freezer 7 jest fajnie wykonany, bo wieje na inne komponenty w zależności od ustawienia. Jak dla mnie jest genialnym zamiennikiem BOX’owego - cichy, bardziej wydajny i lepiej wykonany.

Żeby była jasność ja nigdzie nie napisałem, że to jest złe chłodzenie - napisałem tylko, że jest średnie (jak na swoja cenę bardzo dobre), i według mnie do OC się nie nadaje, bo owszem pociągnie, ale temperatury pozostawiają wiele do życzenia (no chyba, że ktoś 200-400 MHz uważa za OC).

Co do satysfakcji… masz prawo - jakby mnie było stać na chłodzenie azotem to bym sobie takie fundnął, ale póki co zastanawiam się poważnie nad wodnym.

BOX na AMD jest głośny? pfff… :wink:

no ale tu to nie wiem o co chodzi… :wink: To jest odnośnie którego? Bo chyba nie różnią się wiele BOX i ten Artcik.

Ja na boksie pociągnąłem procka z 1,8 do 2,5 a kumpel do 2,7. To jest już chyba pożdane OC co? :stuck_out_tongue: Na tym Artciku może ze 3 by było :stuck_out_tongue:

A czy mnie stać? To byłtaki dżołk :wink: Za to ten freon może być urzeczywistoniony.

Oooo, mam box śmigło kręci się na ~1000 temp 35*C i go nie słyszę.

Freeon kupiłeś te chłodzenie czy się jeszcze zastanawiasz, bo pamiętam że zwykle się o coś pytasz zaraz po kupnie.

Witam!

McDracullo - ja miałem na myśli BOX’owe od Intel’a :slight_smile:

Co do wspomnianej ergonomii - BOX wieje w dół (w kierunku precesora), a ten wieje w bok.

Przy odpowiednim ustawieniu może np. wiać na wył obudowy, gdzie będzie wiatrak, może wiać na zasilacz, gdzie też jest wiatrak (takie opcje szybką wyciągną ciepłe powietrze), może też wiać na pamięci, czy na radiatory płyty głównej.

To miałem mniej więcej na myśli :slight_smile:

A ciekawe jak go ustawisz w różnych pozycjach ?? :> bo wg mnie możliwe są maxymalnie 2 (o ile jeszcze da sie ustawić w 2 strony).

Witam!

A kto powiedział, że nie można zdjąć wiatraka i nim operować, lub nawet zastosować inny - modowanie to fajna zabawa - czy zawsze trzeba używać konwencjonalnych rozwiązań?

PS. w dwie strony da się ustawić.

A to trzeba było to ująć :slight_smile:

Ale wtedy musisz mieć specjalny radiator… No chyba że zbudujesz to tak, że śmigło nie dotyka w pełni raditora, ale tu zkolei wydajnośc chłodznei procka spadnie.

myślisz o dwóch smigłach? :stuck_out_tongue:

Witam!

Nie o jednym :stuck_out_tongue: