Arctic Freezer 64 PRo i regulacja obrotów?

Witam chcę zakupić w/w chłodzenie na procka, tylko nie wiem czy ta wersja

http://allegro.pl/item204510497_arctic_ … 2_aab.html

umożliwia regulację obrotów przez płyte główną w zależności od temp procka. tak jak to jest przy boxowym chłodzeniu AM2 normalnie ~2400 RPM, gdy temp dobije do 60* przechodzi na ~3000RPM

płyta Abit KN9 nForce4ultra, x2 Brisbane 3600

Jak masz 4 pinowe gniazdo wentylatora to każdy wiatrak ma taką opcje.

nie! ta wersja ma kabel 3 żyłowy (wyraźnie widać na zdjęciach)a do tego co Ci potrzeba potrzeba wersji PWR czyli 4 żyłowej.

Albo nie wiesz o czym piszesz albo nie chciało Ci się dopisać. Wentyl musi mieć 4 żyłowy kabelek a płyta musi mieć 4 pinowe wejście żeby grała muzyka.

aha thx! tak mam 4 pinowe złącze na płycie. DraaK a jak u Ciebie spisuje sie ten freezer ??

Złączono Posta : 10.06.2007 (Nie) 23:22

PS. moj obecny boxowy wentyl ma 3 pinowe złącze, a mimo to mozna regulować prędkość :stuck_out_tongue: zapewne płyta podaje niższe napięcie

na wydajność nie narzekam teraz mam 26 stopni, ale na głośność to i owszem tak. Obecnie wentyl od procka to jedyny element który “mówi” że komp chodzi. Ale nie jest to z kolei natężenie dźwięku które mogłoby by irytować, ale i tak myślałem że będzie ciszej.

Hmmm no to muszę wziąść wersje z PWM, zależy mi na cichszej, przy okazji wydajniejszej pracy… bo jak ten box wchodzi na max obroty to wyje jak odkurzacz.

Dzieki za wszelkie info :slight_smile:

:mrgreen: Ta płyta główna ma 4 pinowe gniazdo na wiatrak. Sam ją posiadam to wiem ;]

Są Fryzjery 4 pinowe - Wigrus takowy posiada.