Arduino - Dobór rezystorów (podłączenie arduino pod tv)

Witam! Mam pytanko! Chcę podłączyć arduino do telewizora… musze mieć rezystory: 470 ohm i 1k ohm, mogę zastąpić 470ohm 2x 220ohm a 1k ohm 5x 220ohm lub podłączone równolegle 2200ohm(wychodzi 1,1kohma? Lepiej żeby było więcej ohm niż trzeba czy mniej? Mogę uszkodzić telewizor w ten sposób? Proszę o szybką odpowiedź!

Może być jak wyliczyłeś! Przy tych wartościach różnice około 50 ohm są do przyjęcia, z tym, że nie 4x220 ale 5x220 zamiast 1kiloohma, lub 2x2200 równolegle (lepiej!).

Więc tak 1 kohma mam z głowy ale 470 ohma jest dalej problem bo nie wiem czy dać 3x220(660ohm) czy 2x220(440ohm)… No i czy w ten sposób mogę zepsuć telewizor?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Przepraszam, dopiero zacząłem korzystać z forum :slight_smile: