Ares GOMPlayer kodeki spolszczenie

Witam i proszę o pomoc. Jestem początkującym, mam Vistę i następujące problemy:

  1. Zainstalowałem Aresa i po ściągnięciu pliku nie mogę go bezpośrednio w tym programi oglądać ani słuchać. Na dole pisze coś o zrenderowaniu plików. Jakie potrzebuję kodeki by to działało?

  2. Próbując sam rozwiązać problem z pkt.1, zainstalowałem GNOM Playera, ale mam na nim tylko obraz bez dźwięku i info, że brakuje kodeków z przekierowaniem na stronę producenta. Jakie kodeki są mi potrzebne, bo te ze strony producenta nie pomagają?

  3. Chciałbym mieć GNOMa po polsku, czy ktoś może mi krok po kroku podać jak zainstalować spolszczenie, bo nic z tego nie rozumiem. Dodam, że w celu rozpakowania plików zainstalowałem program 7-zip.

Z góry dziękuję.

  1. GOMPlayer przecież jest spolszczony. Powinien domyślnie ustawić Ci język polski. Może raz jeszcze zainstaluj najnowszą wersję? http://www.download.com/GOM-Media-Playe … tag=button

Ponowne zainstalowanie GOMpleyera nie pomogło. Dalej mam tylko obraz bez dźwięku, brak spolszczenia i pokazuje się komunikat o braku kodeków. Ktoś może wie o jakie kodeki chodzi?

Czy ktoś się orientuje dlaczego nie mogę odtwarzać w Aresie ściągniętych przez niego plików. Na dole mam komunikat: “Nie znaleziono kombinacji filtów do zrenderowania strumienia”. C\ego mi brakuje???

To musi pomóc: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&t=39&id=2130

CO do drugiego problemu: kiedyś kumpel miał podobny problem, i chyba rozwiązał go instalacją kodeków ffdshow http://codecs.com/download/FFDShow.htm lub codecpackiem (ale tego nie polecę).