Ares - Niezadowalająca prędkość downloadu


(Araspcc) #1

Witam serdecznie wszystkich. Posiadam łącze 4Mb/s NETIA. Średni transfer w Aresie to jakieś ~80kb/s - więc szału nie ma jak na takie łącze. Udostępniam około 300 plików i mam ustawione 10 wysyłań na raz, 2 wysyłania na użytkownika i brak limitu wysyłania oraz pobierania. Limit pobieranych plików zmniejszyłem do 3 bo podobno czym mniej tym szybciej wszystko płynie, ale jakoś się to nie sprawdza :slight_smile: Więc znacie jakieś sposoby na przyspieszenie transferu pobierania?

Ps. Dodaję screen z pracy Aresa - Tak to wygląda w praktyce :slight_smile:


(Konrad1993) #2

Najlepiej ściągać jeden plik, a nie pełno, bo to zwalnia tempo ściągania... Ja już od dawna nie korzystam z Aresa. Polecał bym ci inne programy P2P np: Torrent lub Haszkod http://www.haszkod.pl/, albo nawet Chomikuj.


(Dawid Czernek) #3

Jeśli oprócz tego jednego pliku pobierają się jeszcze 2 inne i pobierają się z dość dużą prędkością to nic złego.

Chyba, że pobierasz tylko 1 plik i pobiera się tylko 80kb/s.

A tak poza tym to program p2p czyli przesyłanie z komputera na komputer i nie zawsze musi być tylu użytkowników udostępniającym dany plik abyś mógł zasysać go z max. prędkością.


(Ctr) #4

Po zsumowaniu wszystkich upów wychodzi 160,41Kb/s. Po ile ściągają ci się pliki np. z downloadu DobreProgramy ??


(Araspcc) #5

Około 500 kb/s :slight_smile: czyli praktycznie maksem :stuck_out_tongue: Jak ściągam z OS albo przeklej to też praktycznie tyle płynie :lol:


(fiesta) #6

Możesz mieć i 20 megowe łącze, jak prędkość twojego downloadu i tak będzie ograniczać przepustowość łącza osób od których pobierasz i tego nie przeskoczysz.

:slight_smile:


(Golden Finger) #7

galy1 , r00ni95 , Panowie, to nie jest Dział na luzie, jeśli chcecie prowadzić dyskusję, który lepszy program, to nie ten temat [-X , więc albo piszecie wg tytułu wątku albo...

posty OT out