Aristo Smart 350v - Zamarza!

Witam,

Mam następujący problem. Od 0.5 roku jestem posiadaczem laptopa ARISTO Smart 350V, sprzęt kupiłem jako nowy i nie miałem z nim przez te pół roku problemów, aż do teraz. Mam dziwny problem, polegający na tym, że gdy odpalam jakiś film to komputer się zawiesza, tzn całkowicie zamarza, słychać brzęczący dźwięk z głośnika, na ekranie pojawiają się jakieś artefakty i nic się nie da zrobić, jedynie reset go ratuje. Po ponownym uruchomieniu komputera wszystko wraca do normy, mogę odpalać filmy do woli, ale po jakimś czasie znowu laptop zamarza i jest zgon. Robi mi się tak przede wszystkim w filmach, które odtwarzam GOM Playerem. Co najlepsze w innych odtwarzaczach typu SMPLAYER albo Media Player Classic nie mam z tym problemów. Myślałem, że to program robi jakieś dziwne schizy, ale czasami laptop potrafi się również tak samo zamrozić wtedy kiedy mam otwarty program do nawigacji satelitarnej, np. Microsoft Autoroute. Na początku myślałem, że to wina systemu, że się zawiesza i w tym leży problem, zainstalowałem przed wczoraj świeżutkiego XP wraz z Service Pack 3 i nadal mam ten sam problem. Orientuje się ktoś może w czym leży problem? Fakt laptop nie jest żaden rewelacyjny, ale tak jak wcześniej powiedziałem mam go od 0.5 roku i nigdy nie miałem z nim najmniejszych problemów, a używałem go codziennie przez kilkanaście godzin oglądając filmy właśnie w GOM Player, bo tylko jego używałem do plików avi. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady, co mam zrobić itd. Chyba, że da się przetestować laptopa jakimś programem i wyjdzie czarno na białym w czym leży problem?

Dziękuje z góry za odpowiedź,

Pozdrawiam.