Arkusz GOOGLE Excel

Witam, czy w arkuszu Google Excel dam radę uzyskać funkcje niestandardową polegającą na tym, że
Np po jakimś dniu, jeśli w komórce nie ma wpisanej liczby od 1-15, kolor komórki zmienia się na czerowny? Chodzi o tą date zeby ona byla warunkiem gornym [ wyzszym] ze dopiero jutro ma to excel zrobic?

Tak na szybko formułka do formatowania warunkowego. Zapewne jest jakieś bardziej eleganckie rozwiązanie, ale cóż, jak się nie ma co się lubi… :smiley:

=and(today()-$a$1>0;or(B1<1;B1>15))

A1 data krańcowa, b1 wartość do oceny.

edit.
Poprawiłem, bo wkradł się błąd i sprawdzało przed datą zamiast po niej.

edit2.
Druga poprawka, bo do pola ze sprawdzaniem daty nie użyłem odwołania bezwzględnego :wink:

Coś, nie do końca ona działa, może źle wytłumaczyłem ma działać to na zasadzie aktywności, tzn. akywność jest spisywania dzisiaj, to jutro arkusz ma sam uzupelnil puste komórki ktore nie sa uzupelnione liczbami od 1-15 kolorem czerownym gdy to dodaje komora zmienia kolor na zielony :slight_smile:

Dodatkowa, tak zapytam bo jestem zielony w excele :stuck_out_tongue: czy A1 musze zmienic na cos? Tak samo z B1?

W a1 wpisujesz datę np. 2020-10-27, to data, po której arkusz przypomni ci (zmieni formatowanie komórki - możesz ustawić, że zmieni tylko tło na czerwone), że nie wpisałeś w polu b1 wartości od 1-15.
Jeśli nie o to ci chodzi, to faktycznie nie rozumiem o co.

Tę formułkę wpisujesz do formatowania warunkowego jako niestandardową formułę.

Czyli całośc ma wyglądać tak?
and(2020-10-25-day()>0;or(B1<1;B1>15))

Nie :smiley:
Całość formuły już ci dałem…

Zaznaczasz komórkę b1, otwierasz menu formatuj, następnie formatowanie warunkowe. Po prawej pojawi ci się edytor formatowania warunkowego, jako regułę wybierasz formatowanie niestandardowe, wklejasz moją formułę, wybierasz co ma zrobić z komórką, np zmienić tło na czerwone i zatwierdzasz.
Teraz w komórce a1 wpisujesz datę, po której ma zadziałać formatowanie jeśli w b1 nie będzie liczby od 1 do 15

No chyba, że na sztywno chcesz ustawić datę w regule formatowania warunkowego wtedy zmień a1 w tej formule na datę.

Tylko ja tego potrzebuje na takiej zasadzie, widzisz te wolne pola, taam gdzie wolne pole jutro excel powinien zmienic kolor tych pustych na czerowny
image

Skąd arkusz ma wiedzieć, że dziś jest jutro? :thinking:
Na każdy dzień przygotowujesz osobną tabelę?

Na każdy dzień są osobne komórki dlatego formułe robiąc zaznacza sie wiersz-kolumne odkąd dokąd i tak dla każdego dnia stawiając sztywną datę chyba tak mi się wydaje wygląda to tak:

Jest źle, ale nie tragicznie :wink:
Jeśli zamiast 1, 2, 3 etc wprowadzisz pełne daty (bo rozumiem, że to są poszczególne dni miesiąca), to bez problemu dostosujesz tę formułę, którą ci dałem do swoich potrzeb.

Okej w takim razie tak zrobię, tylko wyjaśnij jak ją mam dostosować potem do swoich potrzeb jak pisałem :slight_smile:

No musisz zrozumieć co tam jest napisane i jak działa :joy: Dałem ci rozwiązanie, ale za ciebie nie nauczę się obsługi arkuszy kalkulacyjnych :smiley:

Ponawiam, posiadam kod taki nie wiem czy do konca działa =ORAZ(JUTRO()-$J$4>=0;LUB(L7<1; L7>15)) ale problem polega na tym ze jesli w komorce jest 0 to koloruje sie na czerowno a 0 powinno zostac białe