Arkusz z widoczną płytą naturalnych rozmiarów

(Traktor93) #1

Witam,

potrzebuję arkusza, na którym narysowana jest płyta CD (taka, tylko same kontury), która po wydrukowaniu będzie identycznych rozmiarów jak normalna płyta CD w postaci fizycznej. Nie interesuje mnie tworzenie w Nero Cover Designer.

Pozdrawiam.

(Xanthia) #2

Tutaj masz templatki w postaci plików ai i eps. A tu - wymiary - 12cm_cd_label_template.gif

(Pampali) #3

Od kiedy Philips wypuścił płytę CD na rynek to ma ona 120mm średnicy a nie 125,5mm ?

(Xanthia) #4

Przypatrz się uważnie :slight_smile: Patrz ze zrozumieniem :slight_smile: Podpowiedź - czarne strzałki.

(Traktor93) #5

Szczerze mówiąc za bardzo nie wiem co z tym zrobić. Nie dałbym rady po prostu w jakiś sposób stworzyć plik .jpg, z którego po wydrukowaniu mógłbym wyciąć papierową płytę CD?

Ok, dałem radę, myślałem że drukując bezpośrednio przez program graficzny obraz też będzie na całą kartkę. Dzięki Xanthia.

Pozdrawiam

(Lenneavy) #6

Idąc tym tropem, to może lepiej wziąć płytę CD i ją odrysować na papierze, a potem wyciąć? :slight_smile:

(Traktor93) #7

Kilka(naście) razy? :slight_smile: Nie, dzięki :wink:

(Xanthia) #8

Ściągasz InkScape, wczytujesz plik EPS, drukujesz.

(system) #9

w ilustratorze rysujesz 4 koła potem wpisujesz na górze ich rozmiary umieszczasz na środku i po kłopocie tu przgotowane w rozmiarze 125,5x125.5

(Xanthia) #10

Rozumiem, że rysowanie od nowa jest lepsze od ściągnięcia gotowego pliku? :lol:

(system) #11

jedni rysują drudzy sciągają to co ci pierwsi narysowali :slight_smile: