Arkusze Google: formatowanie warunkowe całego wiersza na podstawie wartości jednej komórki

Witam,

Proszę o pomoc w napisaniu formatowania warunkowego działającego na dany(cały) wiersz, lub lepiej na zakres komórek w danym wierszu na podstawie wartości jednej z tych komórek.

Trudność polega na tym, że ma to działać na arkuszach Google.

W pomocy Google widnieje takie coś:

Jednak działać nie chce wcale.

Z góry dzięki za zainteresowanie.

cześć,
mam ten sam kłopot. poradziłeś sobie z nim :smiley:
robert

Sprawa jest dość prosta. Działa to trochę jakby na zasadzie pętli i dla jakiegoś zakresu komórek, definiujemy formatowanie względem pierwszego elementu, a reszta pójdzie tym samym tokiem.

No to lecimy : zaznacz obszar do formatowanie i kliknij prawym -> Conditional Formatting. Pokaże Ci się okno, wybierz sobie jak tam chcesz i w obszarze na formułę lub wartość należy wpisać :

= $A$1

Oczywiście tutaj dla komórki A1. Ogólnie znajdź swoją komórkę i dodaj symbol $ przed znakiem i liczbą. Blokuje to funkcję na tej jednej komórce i nie przechodzi z niej dalej.

Ważny jest także znak ‘=’. Bez niego porównujesz liczbę do napisu “A1”. Dopiero znak równości zwraca znak takiej komórki.

1 polubienie

image docs.google.com image

tak, nie - trochę formatowania warunkowego


image


Obramowanie wokół 1 nie wiem skąd się bierze - jakiś komentarz czy coś.

Z kodu funkcji śmiało można wyrzucić “Arkusz1!”. Niepotrzebne komplikuje sprawę.

1 polubienie

Pewnie i tak się doklei po zapisie (przynajmniej w Calcu image), ale ułatwi pracę komuś jakby testowo przepisał całość i inaczej miał nazwany używany arkusz w skoroszycie.