ArmA 3 Linux, gra sieciowa, pytanie?

Mam zainstalowaną Arme 3 na linux mint 18.2 i nie mogę zagrać na serwerach ponieważ moja wersja gry jest inna niż wymagana na serwerach, dlaczego ?

Widocznie masz inną wersję gry niż wymagana na serwerach :stuck_out_tongue_winking_eye:

Instalowałeś przez Steam?

1 polubienie

grę mam zainstalowaną na steam

Steam zainstalowałeś jako natywną aplikację, czy przez Wine?

natywnie

Tu masz odpowiedź:

Limited multiplayer compatibility - the ports technically support multiplayer connections with the Windows version. However, the server and clients need to be the same version. We offer special legacyports branches on Steam for Windows to downgrade to the compatible version (access code: Arma3LegacyPorts for Arma 3 and Arma 3 Server).

Niewiele w takim razie pomogę, pliki powinny być synchronizowane na bieżąco z serwerami Steam. Jeśli tak się nie dzieje to pozostaje zgłosić błąd w supporcie.
Możesz sprawdzić jeszcze czy nie masz zaznaczonej jakieś bety klienta, albo samej gry.

To nie błąd :wink: :slight_smile:
https://community.bistudio.com/wiki/Arma_3_Experimental_Ports#Cross-Platform_Windows_Compatibility
Port Arma3 na Linuxa/MacOS jest ekskperymentalny.

1 polubienie

czyli na linuxsie nie da się jeszcze grać w multi

Da się, ale ktoś kto stawia serwer musi włączyć kompatybilność z wersją beta na Linuxa. (Arma3LegacyPorts)

ok,dzięki za odpowiedz