Art o Gimpshop

(Quest-88) #1

Dla wielu ludzi GIMPjest alternatywą do Photoshopa, ale również wielu ludzi nie może się przeżucić na GIMPa z powodu interfejsu.

Dlatego Powstał GIMPshop. Może radakcja napisze o nim artykuł?

(Qbek50) #2

ciekawe :lol:

tylko bedzie sie chciało ? :lol:

(Lisek) #3

Szczerze mówiąc jestem kompletną nogą jeśli chodzi o fachowe programy graficzne. Nie mam zmysłu artystycznego więc sie za to nie biorę :slight_smile:

Ale jeśli ktoś się czuje na siłach napisać poważny artykuł, to nie widzę problemu żeby go opublikować.

(Monczkin) #4

podaj linka do niego - chętnie zobacze o co biega.

na stronie głównej vortalu masz opcję "zaproponuj program" :slight_smile:

(Quest-88) #5

http://plasticbugs.com/index.php?p=241

Znalazłem nawet wersję na Windows :stuck_out_tongue:

http://blog.yumdap.net/archives/20-GIMP ... ndows.html

(Monczkin) #6

dlatego prosiłem o link :slight_smile:

Quest-88

oki - zabieram się za to :slight_smile:

(Kos@) #7

hehe, Gimp alternatywą dla PS'a, lubie takie opinie bo mozna sie posmiac. :lol:

Jedyna jego zaleta to cena, czy tez jej brak.

(Stefe) #8

to moze wymien jeszcze wady... ewenntualnie jak juz wyrazasz taka opinie to konkretnie opisz co chciales przekazac na publicznym forum.

bo jak narazie to raczej smiac mi sie chce z twojej wypowiedzi popartej niczym.

(Ryan) #9

Może mało konstruktywnie się Kos@ wypowiedział, ale niestety ma rację - GIMP nie stanowi alternatywy wobec PS. Główną jego wadą jest to, co właśnie GIMPshop atakuje - interfejs tworzony przez programistów a nie ekspertów od UI. Trafia mnie coś jak w GIMPie mam pobrać kolor z obrazu - zbędne kliknięcia, dodatkowe okna... po co? Poza tym przyznam, że nienawidzę GTK+. :wink: Ale to już wyłącznie mój 'problem'.

Nad recką się zastanowię. Niczego jednak nie obiecuję - nadziei sobie nie róbcie. :stuck_out_tongue:

Po wglądzie w GIMPshop z przykrością informuję, że obecna beta nie nadaje się do recenzji. Zmian nie można nawet nazwać kosmetycznymi - ich w zasadzie nie ma. Mimo to projekt idzie w dobrym kierunku i obiecuję kiedyś ponownie podjąć temat GIMPshop. :smiley:

Używaj opcji Zmień

Asterisk