Artefakt czy kursor?

Witam.
Mam pewien problem odkąd przyszedł mój RX470 po zainstalowaniu oprogramowania/sterowników od czasu do czasu zamiast kursora mam dziwne artefakty np. Teraz mam 8 kropeczek, przed restartem kompa miałem 4 paski poziome w ułożeniu pionowym, czytałem na internecie ktoś też coś takiego miał i wyłączenie opcji Catalyst AI coś w tym stylu? Rozwiązywało problem lecz nie bardzo wiem gdzie to znaleźć.  Ktoś wie jak temu zaradzić??? Próbowałem zrobić print screen ale co się okazuje kursor się na nich nie pojawia :smiley:

Tak to wygląda :slight_smile: /

Jeśli to są artefakty to możliwe że karta graficzna może być uszkodzona. Ale niekoniecznie. Możesz reczywiście spróbować wyłączyć Catalyst AI. Znajduje się ona w sterownikach do kart ati w catalyst control center. I masz tam opcje wyłączenia tego. 

No karta nie jest z pewnością uszkodzona. A Catalyst Control Center nie mam tylko AMD Crimson 16.6

O ile wiem możesz takowy program pobrać ze strony AMD. Ale szczerze wątpie żeby to coś dało. Sprawdź stan karty graficznej. Jesli masz Windows 10 to klikasz prawym na logo Windowsam, znajdujące się w dolnym lewym rogu, następnie klikasz run ( uruchamianie). Wpisujesz dxdiag i klikasz enter. Wchodzisz w zakładkę display (jest to bodajrze druga zakładka) I tam jest napisane czy karta ma jakieś błędy. Bo artefaktyn się pokazują przy uszkodzonej karcie. A i jaką masz temperature owej karty? 

Słuchaj pełno osób ma taki problem i nie ma ta to ŻADNEGO rozwiązania używam Windows 7 a karta ZAPEWNIAM cię, że nie jest uszkodzona ponieważ przyszła mi kilka dni temu do tego czasu zauważyłbym błędy. Praktycznie większość posiadaczy RX400 Series ma ten problem.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/820764ce-97f6-49e6-9735-014531664e0d/corrupt-mouse-cursor-icon?forum=w7itproui

Tutaj masz linka to tego problemu pomaga uruchomienie programu Lupa tylko, że dziwne mam czasem spadki fps jak tego używam. Temat nie uważam za rozwiązany a wydaje mi się, że można go zakończyć bo rozwiązania na to nie ma. Ale i tak dziękuję za pomoc! :slight_smile: