Artefakty Gainward 8400GS

Witam!

Proszęo pomoc z kartą graficzną Gainward 8400GS. Po zainstalowaniu sterowników itp, odpaliłem grę. Wszystko było ok do momentu gdy obraz zatrzymał się i jakby “rozjechał” (był normalny obok kopia w odcieniach zieleni i podobna tylko że czerwona). Pomyślałem że to słaby zasilacz (Celeron d 3,0 jednak ciągnie dużo prądu :wink: ), teraz mam 500W i nadal taki sam problem (przeinstalowanie sterowników nie pomaga)

Z góry dziękuję za pomoc ![-o<

Prawdopodobnie karta uległa uszkodzeniu z przegrzania. Podmiana na inną dla pewności.

Jak to możliwe? Nie odpaliłem na niej nic mocniejszego niż Battlefield2 na średnich detalach :frowning: Dla tej karty z pamięcią 512 to nie powinno być problemem… Karta radiator ma ogromny(8cm na 8cm). W obudowie mam ładny przewiew więc temperatura nie powinna być problemem. Poza tym ustawione jest automatyczne wyłączanie gdy temperatura będzie za wysoka…

To rzeczywiście dziwne, ale objawy wskazują na uszkodzenie karty. Pożycz od kogoś sprawną kartę i zobacz, jak będzie. Lub podłącz u kogoś tą swoją. To najpewniejszy test.

Jeśli karta jest jeszcze na gwarancji to Ci to zrobią w jej ramach.

Kartę kupiłem miesiąc temu i miała tak od początku… Poproszę kolegę ma taką samą tyle że 1gb pamięci a nie 512…

Milut ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ok. Zmienione

Jeśli karta ma tylko miesiąc to ma jeszcze gwarancję. Oddaj ją do serwisu, niech Ci naprawią lub wymienią. Skoro ma tak od początku, to widocznie wada fabryczna. Najpierw tylko pożycz kartę od kolegi dla 100% pewności.

Ok, dziekuję bardzo za pomoc:)

Dodane 04.11.2010 (Cz) 18:21

Gadałem ze znajomym, mówi że to musi być uszkodzenie mechaniczne :frowning: Oddam bo przecież od czego jest gwarancja :wink:

Dodane 26.02.2011 (So) 10:55

Ok. Udało się. Odesłałem do serwisu, dostałem ten sam model ale ta wersja ma 2 razy więcej pamięci więc jest git. Teraz wszystkie gry które nie ruszają na 7 mogę odpalić na XP.