Artefakty graficzne okien programów

Artefakty graficzne okien programów…

Np. podczas przesuwania okienek programów(np. opartych na java) to powoduje takie powielenie tych okien, że np. jedno okno klonuje dziesiątki, setki okien podobnych…

Czym to jest spowodowane i jak rozwiązac ten problem?

 

grafika.png

Najnowsze sterowniki mam, karta graf. w porządku - sprawdzałem na innym komputerze.

A ze sześć lat temu miałem tak. Nie dotyczyło to wszystkich okien, ale efekt przesuwania był taki, jakbym rozsuwał talię kart.

A winamp to robił. Odinstalowanie winampa kończyło problem. Ponowne zainstalowanie nie powodowało problemów, ale tylko na kilka miesięcy. Pewnie gryzły się sterowniki. Od sześciu lat skończyłem z winampem, używam smplayera, wcześniej umplayera i nigdy więcej takie bugi z oknami nie wystąpiły.

Nie wiem, jakie masz playery do odtwarzania. Pewnie jakiś, jak ten winamp u mnie, przy przesuwaniu robił talię okien. A były to nałożone obok siebie aktywne okna, które czasem musiałem kilkadziesiąt razy przyciskiem X zamykać.

Widzę - inna grafika. Do odtwarzaczu muzyki i video, często dochodzą jeszcze doinstalowane kodeki. Lekko nie będzie znaleźć przyczynę. Może to pokazuje błędy w podglądzie zdarzeń? W menadżerze zadań, też podczas zjawiska artefaktów, powinny rosnąć niektóre procesy.

Winamp to przeżytek! :slight_smile: Oj nie te czasy jak się używało ten program…