Artefakty graficzne w grach

Witam, mam mały problem z wyskakującymi artefaktami w grach. Podczas grania potrafią pojawiać się czarne, migające kwadraciki, które zawierają się w obrębie większego kwadratu. Zauważyłem, że jest to wręcz nagminne gdy leci YT w tle luub przełączam się między przeglądarką, a grą. Gry nie są za wymagajace: WOW, HS, Overwatch. Ponowne uruchomienie gry zwykle pomaga. Szybka konfiguracja: i5 4460, Radeon r9 270, zasilacz 550W, Windows 10. Wszystko poaktualizowane do najnowszych wersji. Problemy mam gdzieś od przesiadki z W8.1 na W10. Temperatura kart graficznej podczas grania nie przekracza 60 stopni, a wiatraki chodzą na 20% obrotów. Ma ktoś pomysł gdzie leży problem ? :slight_smile:

Optymistycznie-sterowniki, lub karta ruszona w gnieździe i trzeba ją docisnąć.
Pesymistycznie-uszkodzenie pamięci karty graficznej i karta na złom docelowo.

Przeinstaluj sterowniki, dociśnij karte w gnieździe, jak nie pomaga a masz czas tk pełen format i sprawdzaj. Jak dalej nic to karta pod pachę i spacer do kumpla sprawdzić. Jak u niego to samo to skonsultuj się z portfelem na jaką kartę graficzną możecie sobie w tej chwili pozwolić.

1 polubienie

Wyczyszczenie gniazda i wgranie sterowników na ten moment pomogło. Będę monitorował sytuację, ale mam drobne podejrzenie, że coś z gniazdem DVI może być nie tak, bo po podłączeniu TV pod HDMI, artefakty występowały tylko na monitorze, a na TV już nie. Moiotr posiadam tylko z gniazdem VGA, więc musi być podłączony przez przejściówkę. Dzięki za radę :slight_smile: