Artefakty i Bluescreeny w grach PC

Witam,mam problem z moim komputerem 3 razy był w serwisie,karta graficzna w naprawie i nadal jest to samo.;/

A mianowice podczas gry (GTA 4,Bulletstorm) monitor gaśnie i jest napisane (Stan uśpienia),albo artefakty są i Bluescreeny STOP 0x0000016.

W komputerze mam zainstalowane 4 gb ram jak zostawie tylko 1 to jest dobrze,i nic się nie dzieje.

Prosze pomóżcie bo nie wiem co to jest.

Pamięci RAM są dobre nie ma błędów na testach,to sie dzieje w niektórych grach i testach np.FluidMark.

Procesor sprawny męczyłem ORTHOSEM i jest ok,nie podkręcany.

GIGABYTE GA-MA770-UD3

GIGABYTE GTS 250 OC ZALMAN 1024

AMD ATHLON 7750 X2 2,7 Ghz

4 GB RAM

ZASILACZ CHIEFTEC 550W

Windows 7 HP SP1 X64 Oryginalny i gry też oryginalne.

Orhosem to sobie możesz testować stare procesory jedno rdzeniowe , a w tej maszynie na pewno masz procek kilku rdzeniowy , więc aplikacji obciążeniowej do procesora użyj takiej żeby obciążyć wszystkie rdzenie procesora np. LynX

Sprawdziłeś tą kartę graficzną na innym komputerze i na odwrót?

Był w serwisie i …?

Szonik1992 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tak ,karta graficzna była w serwisie i była tylko karteczka “opis naprawy:naprawiono” tyle wiem co tam było…

Tak,sprawdzałem zanim karta pojechała do serwisu i na GF 9600 GT było wszystk ok.

Dziwne są te pamięci RAM.;/

Jak długo testowałeś RAM ?

Każda kość około 5h.

Czyli jak zostawisz 1GB RAMu to jest dobrze , czy te 1GB jest w jednym module?

Przetestuj jak się zachowuje jak przełożysz ten 1GB RAMu to każdego ze slotu.

Tak z czystej ciekawości zapytam: wyłączyłeś Dziennik Zdarzeń Systemowych ?

To są 4 kośći po 1 GB,jak zostawie jedna kość jest ok,a jak wsadze pozostałe to takie cuda.

Nie,wszystko jest włączone.

Tak, ale chodziło mi jak się zachowuje sprzęt jak ten jeden moduł RAM wsadzisz do każdego slotu po kolei i wykonasz testy czy wystąpią w/w błędy

Nie,wtedy też jest ok w kazdym innym slocie,jak dodam do 2 GB,3,4 to juz nie działa.

Jeżeli masz w biosie ustawione napięcia pamięci na DEFAULT to zmień na takie jakie są wymagane do twoich pamięci i wtedy sprawdź czy idzie. Jeżeli cały czas będzie problem to ustaw napięcia dla pamięci o jedno oczko w górę.

W Biosie jest ustawione 2,0 V,jak zmienie na 2,25 dalej to samo.;/

A mógł byś pożyczyć od kogoś 2x2GB ramu i wtedy sprawdzić?

Znaczy włożyłem 2 kośći po 1 GB RAM i problem nie ustąpił.;/

Jeżeli grafika sprawna, tak samo jak i pamięci to szczerze nie wiem co jest.

A zasilacz możesz sprawdzić (pożyczyć od kogoś) ?

Jeżeli to nie zasilacz to chyba zostaje tylko płyta główna.