Artefakty..I inne problemy z uruchomieniem

Witam. proszę o szybka pomoc. Problem jest następujący mój system to Windows 764bit krta nevida 8800GT.Otóż na całym wyświetlaczu mam jakiś kropki i zaniki kolorów i zniekształcenia kolorów.System nie uruchamia sie w trybie normalnym zaraz po napisie “lądowanie systemu windows” wyświetla sie czarne tło i nic wiecej jedynie w awaryjnym włącza się . Z tego co sie zaokrętowałem system nie wyświetla podłączonej karty graficznej… ze sterownikami jak i bez jest to samo…

Dwa dni wcześniej w trakcie gry system zwiesił sie i od tego czasu sa takie problemy. nie raz uda sie go uruchomic lecz co po chwila wszystko sie zacina i windows wyświetla napis"Windows Kernel mode driver przestał działać lecz odzyskał sprawność" potem chwile jestt ok i znowu zacinka napis i znowu ok

Zdjęcie z pulpitu http://img69.imageshack.us/i/beztytuupf.png/

najprawdopodobniej zdechła grafika lub się b. szybko nagrzewa gpu, sprawdź jak bardzo zabrudzony jest radiator z wentylkiem na grafice. drugi teoretycznie możliwy problem to sterowniki, odinstaluj je i zainstaluj jeszcze raz.

zasadnicze pytanie do rozstrzygnięcia jest takie czy owe artefakty pojawiają się przed rozruchem (czyli podczas post-u, w biosie itd.).

ze zdjęcia nic nie wynika poza 16kolorami w trybie vga.

No wiec tak komp jest praktycznie cały nowy. Oprócz właśnie karty graf…

Na pierwszym poscie zaraz po wciśnięciu przycisku power jest białe tło tam sa wszystkie skróty klawiszowe do biosu itp i tam właśnie sa wszędzie takie pasy małych kropeczek ida wrzesz i w poprzek.natomiast juz reszta postów jest normalna nawet napis “ładowanie systemu windows” jest normalny ale nic dalej potem sie nie dzieje. Wczoraj byl format…

Na zdjęciu ekranu widać te kropeczki białe… to one sa właśnie na pierwszym poscie

sprawdź temperaturę karty (radiatora) jeśli jest chłodny to niestety karta zdechła nic się nie da zrobić.

Jest goracy… cała karta jest goraca praktycznie odrazu po włączeniu

a zakurzony ??

z tego co widze na pierwszy rzut oka to nie… zaraz zdejmę karte i spróbuje ja wyczyścić… “menadżer Windowsa nie widzi karty…”

widnows nie ma znaczenia jeśli w biosie/podczas post-u pojawiają się artefakty, karta ma defekt i nic z tym nie zrobisz chyba, że to efekt przegrzania się karty.

Niestety wyczyszczenie nic nie dało…

czyli to na pewno będzie karta graficzna ? bo mam 500zł wiec moze bym cos na szybko kupił

cos pod ten konfing

4GB ramu

Procek AMD Athion 2 x2

Plyta głowna. Gigabyte MA77OT-UD3P

na pewno, jeśli artefakty to karta graficzna niestety… za 500pln

http://allegro.pl/item861517447_ati_rad … _dx11.html