Artefakty, karta ASUS EAX 1650

Od dłuższego czasu mam błędy z wyświetlaniem grafiki w grach etc, w windzie wszystko w porządku.

Wiecie może co to?

sxxs.png

Uploaded with ImageShack.us

Podkręcałeś grafikę? Jeśli tak (a nawet jeśli nie) mogło kilkukrotnie dojść do przegrzania i mogły powstać tz. “artefakty”

Tu masz poczytaj http://forum.pclab.pl/topic/237782-Artefakty-w-grach/

artefakty = karta do wyrzucenia :slight_smile:

nie no ściągnij 3dMark i zobacz jeżeli tam też są takie “cuda” no to pamięci karty poszły.

wątpię żeby to cokolwiek mogło dać ale zobacz czy karta nie jest w kurzu jeśli tak to ją wyczyść :slight_smile:

P.S.

kręciłeś kartę???

Dodane 29.10.2010 (Pt) 23:15

P.S. 2

xZdzislawx fajny podpis :smiley: :smiley: :smiley:

“xZdzislawx fajny podpis :smiley: :smiley: :-D”

Dzięki :D/ :biggrin: :smiley: :lol:

Kręciłem kartę? Nie wiem o co chodzi.

Sprawdziłem 3dMark i mam 6332 no i przy każdej animacji czy czym tam też był ten problem z wyświetlaniem.

  1. "zobacz czy karta nie jest w kurzu jeśli tak to ją wyczyść :slight_smile: "

  2. dociśnij kartę do płyty głównej itp

  3. rób te rzeczy przy WYŁĄCZONYM PC (najlepiej z gniazdka też odłącz I przed tym dotknij jakiejś dużej metalowej powierzchni)

Jeśli to nie pomoże karta chyba lekko przepalona

Nie pomogło. Jak jest lekko przepalona to co mam zrobić? Po karcie?

sundale , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tak skoro w 3dmarku masz to samo, oznacza to jedynie tyle, że karta nadaje się na śmietnik

Tego się obawiałem.

A czy można tu prosić o pomoc w doborze karty?

Jakby co nie potrzebuję świetnej… tak żeby z 50 zł kosztowała bez wysyłki, czasem gram w MMO jakieś, ta karta mi w sumie wystarczała.

http://allegro.pl/asus-7500le-512mb-ddr … 55747.html

Czy to ujdzie?

sundale , a czy ostatnio nie zmieniałeś może sterowników od karty graficznej?

Miałem kiedyś identyczna kartę od asusa z identycznym problemem i okazało się, że nie tolerowała innych sterowników niż te oryginalne z płyty i najlepiej żeby zainstalować sam sterownik bez Catalysta, więc jeśli jej jeszcze nie wyrzuciłeś możesz spróbować wywalić te stery co masz razem z Catalystem i wgrać poprzez menedżer urządzeń sam sterownik z płyty. Najlepiej jakbyś po odinstalowaniu użył dodatkowo Driver Cleanera. Może da się ją jeszcze uratować :slight_smile:

Jeśli nie to bardziej rozeznani powinni Ci jakąś kartę w przyzwoitej cenie doradzić, ja osobiście szukałbym jakiegoś 7600gt na ddr3.