Artefakty na ekranie - netbook Samsung N120

Cześć,

jak w temacie: mam problem z moim netbookiem Samsung N120. Od kilku dni na ekranie, podczas normalnego użytkowania pojawiają się artefakty.

Nakręciłem filmik obrazujący moją sytuację:

http://img96.imageshack.us/img96/7736/f8ucjjvjbnihqudkwqlmyp.mp4

I teraz pytanie, czy to wina układu graficznego, czy też może problem leży w systemie, oprogramowaniu? Przy uruchamianiu, zanim pokaże się ikonka windows i pasek ładowania systemu, czasem również pojawiają się artefakty.

Dodam, że jakoś na przełomie stycznia i lutego tego roku mój netbook, nota bene w ostatnich dniach gwarancji trafił do serwisu ze względu na spaloną płytę główną. Przy okazji wymieniono szkielet obudowy, bo ekran latał na wszystkie strony (typowa wada tych samsungów). Od tego czasu nie było żadnych problemów, pomijając to, że laptopa musiałem oddawać do serwisu dwukrotnie, bo za pierwszym razem założyli złą płytę i nie działało WIFI.

Czyżby znów nawaliła płyta?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc !

Możliwe, że taśma sygnałowa ekranu została uszkodzona i nie łączy. Dlatego możesz widzieć takie artefakty.

Możliwe też, że to wina płyty głównej, bądź przegrzewającego się układu graficznego.

No właśnie, pod koniec filmiku widać, że jak poprawiłem ekran, nachyliłem go trochę w kierunku klawiatury, to problem chwilowo ustąpił. Więc może taśma.

Czasami muszę się nieźle z tym ekranem nagimnastykować, żeby był jakiś pozytywny efekt.

Zauważyłem, że dzieje się to dopiero po dłuższym czasie używania, jak mi się netbook nagrzeje. Więc może i przegrzewający się ukł. graficzny.

I tutaj mam w sumie problem, bo nie chcę płacić za tę naprawę (to oczywiste :wink: ) a na gwarancji mogę wymienić co najwyżej uszkodzoną płytę, bo na cały laptop gwarancja się już skończyła. A jak przy naprawie wyjdzie, że to np. właśnie taśma padła, to mi policzą za nią jak za nowego laptopa :wink: