Artefakty na ekranie po aktualizacji sterowników do karty graficznej


(^^Adrian^^) #1

Witam! Ostatnio - wczoraj zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej, ponieważ potrzebowałem funkcji skalowania ekranu, której w poprzednich sterownikach nie było. Instalacja przebiegła pomyślnie, jednak mam pewien problem, otóż od czasu do czasu - 2,3 razy na dzień komputer się zawiesza, na ekranie pojawia się "szachownica" z kolorowych kwadratów, a z głośników wydobywa się szum. Jestem wtedy zmuszony, przytrzymać przycisk do włączania komputera, aby go wyłączyć, gdyż nic innego nie mogę wtedy zrobić. Wie ktoś jak ten problem rozwiązać ?  Z góry dziękuję za pomoc.

 

Komputer to notebook Toshiba L850-11D

 

System: Windows 7 64-bit

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7670

Procesor: Intel Core i3 2350m, 2 x 2.33GHz, czterowątkowy

RAM: 6GB DDR3


(Montarowiec) #2

A na starych sterownikach było tak samo?


(^^Adrian^^) #3

No właśnie nie, na starych sterownikach nie mam takiego problemu.


(Montarowiec) #4

to dlaczego nie przywrócisz starych?


(adamok) #5

Widać że sterowniki jakoś się gryzą, chociaż te kolorowe paski wyglądają mi na uszkodzenie GPU. Spróbuj ze starszymi sterownikami, i odpal jakiegoś benchmarka np. Furmarka na 5min.


(^^Adrian^^) #6

Ale ze starymi jest wszystko w porządku, tylko tak jak napisałem, nie mam w starych sterownikach funkcji skalowania ekranu.


(JNJN) #7

Używaj sterowników do karty grafiki producenta laptopa, czyli pobierasz do swojego modelu i systemu 7 64.


(^^Adrian^^) #8

Tak pobieram, z resztą za pierwszym razem sam wybrałem sterowniki do mojego komputera i je pobrałem ze strony AMD. A za drugim razem pobrałem program ze strony AMD, który usuwa i zarazem automatycznie pobiera sterowniki. W obydwu przypadkach pojawią się w/w błąd. Wnioskując po tym był to ten sam sterownik.