Artefakty na ekranie po aktualizacji sterowników do karty graficznej

Witam! Ostatnio - wczoraj zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej, ponieważ potrzebowałem funkcji skalowania ekranu, której w poprzednich sterownikach nie było. Instalacja przebiegła pomyślnie, jednak mam pewien problem, otóż od czasu do czasu - 2,3 razy na dzień komputer się zawiesza, na ekranie pojawia się “szachownica” z kolorowych kwadratów, a z głośników wydobywa się szum. Jestem wtedy zmuszony, przytrzymać przycisk do włączania komputera, aby go wyłączyć, gdyż nic innego nie mogę wtedy zrobić. Wie ktoś jak ten problem rozwiązać ?  Z góry dziękuję za pomoc.

 

Komputer to notebook Toshiba L850-11D

 

System: Windows 7 64-bit

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7670

Procesor: Intel Core i3 2350m, 2 x 2.33GHz, czterowątkowy

RAM: 6GB DDR3

A na starych sterownikach było tak samo?

No właśnie nie, na starych sterownikach nie mam takiego problemu.

to dlaczego nie przywrócisz starych?

Widać że sterowniki jakoś się gryzą, chociaż te kolorowe paski wyglądają mi na uszkodzenie GPU. Spróbuj ze starszymi sterownikami, i odpal jakiegoś benchmarka np. Furmarka na 5min.

Ale ze starymi jest wszystko w porządku, tylko tak jak napisałem, nie mam w starych sterownikach funkcji skalowania ekranu.

Używaj sterowników do karty grafiki producenta laptopa, czyli pobierasz do swojego modelu i systemu 7 64.

Tak pobieram, z resztą za pierwszym razem sam wybrałem sterowniki do mojego komputera i je pobrałem ze strony AMD. A za drugim razem pobrałem program ze strony AMD, który usuwa i zarazem automatycznie pobiera sterowniki. W obydwu przypadkach pojawią się w/w błąd. Wnioskując po tym był to ten sam sterownik.