Artefakty na ekranie

bdfea6743db11f8c8033bf20311556_300x300.png

Od niedawna zaczęły mi się pojawiać takie artefakty. Teraz stało to się akurat podczas przeglądania paska Menu Start. Ekran na 1 sekundę robi się czarny, po czym powstaje takie coś. Oczywiście zniknie po przejechaniu w tym miejscu myszką. Jednak te miganie ekranu lubi się powtarzać co jakiś czas, czasem bez artefaktów. Co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc!

Stery do grafiki (?) spróbuj zainstalować najnowsze.

Kręcona była grafika? Możliwe, że przyczyną tego jest zbyt mocno podkręcona grafika, lub zbyt mocno grzejąca się karta… Spróbuj wyciągnąć kartę, i sprawdź, czy nie ma zakurzonego radiatora. Jeżeli ma, ściągnij go z karty, wyczyść i przy okazji załóż nową pastę termoprzewodzącą na GPU.

Wg. Everesta: nVIDIA ForceWare 56.73 - więc są trochę stare.

Nie, nigdy nie bawiłem się w podkręcanie karty graficznej. Wiatrak przeczyszczę.

Na koniec, od czego powinienem zacząć karta to: nVidia GeForce 256

A jakie chłodzenie ma ta karta bo ja jak miałem pasywne to też pokazywały mi się takie artefakty i okazało się że rdzeń karty został nieodwracalnie uszkodzony

Mam radiator i wentylator na nim. Wgrałem nowsze sterowniki i wyczyściłem wentylator, jednak dalej problem pozostał.

Wszystko wskazuje na to że rdzeń został przegrzany i najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowej karty lub oddanie starej do serwisu

No niestety jest to karta nVidia GeForce 256… Kiedyś jak dałem kompa na przegląd to powiedziano mi, że kondensatory na płycie głównej są wybombione. Czy to mogłoby być przyczyną problemu?