Artefakty na ekranie

(PC174) #1

bdfea6743db11f8c8033bf20311556_300x300.png

Od niedawna zaczęły mi się pojawiać takie artefakty. Teraz stało to się akurat podczas przeglądania paska Menu Start. Ekran na 1 sekundę robi się czarny, po czym powstaje takie coś. Oczywiście zniknie po przejechaniu w tym miejscu myszką. Jednak te miganie ekranu lubi się powtarzać co jakiś czas, czasem bez artefaktów. Co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc!

(Stały_bywalec) #2

Stery do grafiki (?) spróbuj zainstalować najnowsze.

(Piotrkijak) #3

Kręcona była grafika? Możliwe, że przyczyną tego jest zbyt mocno podkręcona grafika, lub zbyt mocno grzejąca się karta... Spróbuj wyciągnąć kartę, i sprawdź, czy nie ma zakurzonego radiatora. Jeżeli ma, ściągnij go z karty, wyczyść i przy okazji załóż nową pastę termoprzewodzącą na GPU.

(PC174) #4

Wg. Everesta: nVIDIA ForceWare 56.73 - więc są trochę stare.

Nie, nigdy nie bawiłem się w podkręcanie karty graficznej. Wiatrak przeczyszczę.

Na koniec, od czego powinienem zacząć karta to: nVidia GeForce 256

(Mkr11) #5

A jakie chłodzenie ma ta karta bo ja jak miałem pasywne to też pokazywały mi się takie artefakty i okazało się że rdzeń karty został nieodwracalnie uszkodzony

(PC174) #6

Mam radiator i wentylator na nim. Wgrałem nowsze sterowniki i wyczyściłem wentylator, jednak dalej problem pozostał.

(Mkr11) #7

Wszystko wskazuje na to że rdzeń został przegrzany i najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowej karty lub oddanie starej do serwisu

(PC174) #8

No niestety jest to karta nVidia GeForce 256... Kiedyś jak dałem kompa na przegląd to powiedziano mi, że kondensatory na płycie głównej są wybombione. Czy to mogłoby być przyczyną problemu?