Artefakty na GTX260

Witam

Bardzo proszę o poradę

Zasilacz - XTX 550W

Płyta Główna - GIGABYTE P67A-UD3

Procesor - Intel Core i5-2500K Sandy Bridge

Karta Graficzna - Gainward GTX 260 Core 216 55 nm Golden Sample

Pamieć - Corsair 8GB (4x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

1 HDD - Samsung 500GB 7200rpm SATA2 16MB (HD502IJ)

2 HDD - Seagate 250GB 7200rpm 16MB SATA2 (ST3250410AS)

Napęd DvD - Samsung S223C

Czego od nasz oczekujesz.

 

Karta jest uszkodzona, z czasem będzie jeszcze gorzej, kwalifikuje się do wymiany.

a może to być wina nowych sterowników ?

Nie wygląda na to.

 

Czy sprawdzałeś starsze sterowniki?

 

Czy na ekranie płyty głównej (post) lub w biosie również występują artefakty?

w biosie lub na ekranie płyty głównej również występują artefakty w postaci czerwonych kropek

Więc nie ma to związku ze sterownikiem.

 

Niestety karta kończy swój żywot.

rozumiem, czy w takim razie opłaca się kupić np taką samą używkę za 200zł czy lepiej dołożyć 200, 300 zł i kupić nową ? Jeśli tak to jaką ?

Największą zaletą nowej karty jest gwarancja (nawet 3 letnia) i to że nadal jest wspierana.

 

Za ok 500zł można mieć GTX 650 Ti BOOST

Trochę taniej jest Radeon HD7790.

a jakiej firmy najlepiej kupic ? MSI, Palit, Gigabyte… ? Czy do mojego zestawu GTX 650 Ti BOOST będzie odpowiednia ?

Gigabyte, MSI, Asus (mają 3 lata gwarancji).

 

W sensie?

do grania w nowsze tytuły:)

Karta jest w porządku, pozwala na komfortowe granie w FHD, test http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_650_ti_boost_vs_radeon_hd_7850_test_sredniakow

rozumiem, do tej pory miałem tylko karty nvidii, z 4 kart na 3 się zepsuły, może lepiej kupic któryś z radeonów? 

Ale masz szczęście :shock:

 

U mnie padła do tej pory tylko jedna karta - radeon 9200.

Moim zdaniem awaryjność kart obu producentów jest podobna.

… a co tu do rzeczy mają nVidia lub AMD! - to są producenci GPU i odpowiadają za wydajność procesorów, natomiast za jakość karty odpowiada ich producent. 

W budżecie 500zł kupuj:

 ♦ od zielonych GTX 650 Ti Boost 1GB lub GTX 650 Ti Boost 2GB.

 ♦ od czerwonych Radeon HD 7790 1GB lub Radeon HD 7790 2GB.

Tu masz testy.

tylko się pytam, nie krzycz :slight_smile: masz rację skupię się na tych dwóch egzemplarzach, różnica cenowa między pamięcią 1gb a 2gb jest dla mnie mała więc wybiorę tą z 2gb, a jakiego producenta wybrać? MSI? Asus?

Do dzisiaj działa mi gf3 ti 200 :smiley: :smiley: niezniszczalna grafa, potem miałem grafe gf GS 7900 producenta Evga, a teraz Gainwarda GTX260 GS, obie się popsuły, a nic wcześniej nie kręciłem, a szkoda bo na tej ostatniej nowsze gry jeszcze dawały radę :slight_smile: