Artefakty na monitorze

Witam,

Mam problem z wyświetlaniem obrazu na ekranie. Otóż: czasem po włączeniu, a najczęściej w trakcie użytkowania gaśnie mi ekran z powodu crashu sterownika ekranu(karta graf. Radeon 4800 HD) i monitor wygląda tak (w galerii również temperatury):

http://www.dropbox.com/gallery/29589441/1/Ekran?h=fa2cce

Screen nie wyłapywał żadnych błędów w obrazie, także byłem zmuszony zrobić zdjęcie telefonem.

Zasilacz Chieftec CHP - 450A

Dziękuje za wszelką pomoc :wink:

Wygląda na uszkodzenie karty graficznej

Uszkodzenie pamięci karty graficznej.\

Wnioskując po stosunkowo małych symetrycznych artefaktach wydaje się jak by puściło kilka stópek pod jedną z kości pamięci.

@kamil10506 Niestety, wrzuciłem w oryginalnej rozdzielczości, większej nie mogę

@PaPuX DA się to naprawić czy muszę kupować nową kartę?

Dzięki z odpowiedzi :wink:

Domowymi sposobami bez znajomości elektroniki ciężko będzie naprawić w domu ale serwis komputerowy z prawdziwego zdarzenia powinien sobie poradzić bez problemu.

(to mój setny wpis-porada) :smiley: Sprawdź jeszcze zamocowanie k.graficznej, czasem nawet wpięta poprawnie w slot potrafi się obluzować i lekko wypiąć jak mocujesz śrubką. Przeczyść też sam slot i styki z pyłu (kurzu) - to też bywa przyczyną powstawania artefaktów. Zobacz czy czasem sama k.graficzna nie jest zanieczyszczona (szczególnie w okolicach RAM-u) kurzem - nawet bardzo niewielka ilość potrafi zaszkodzić działaniu karty, podociskaj wszelkie kable zasilające.